Kestev jõuetus ja halb enesetunne võib viidata sellele, et keha ei ole pikka aega saanud korralikult puhata. Kuidas väsimustunnet leevendada ja teha tervisele head?

Puhkamine

Eestis on üle 2000 eri suuruse saare. Kõige suurem ning elanikerohkem neist on loomulikult Saaremaa. Saaremaa on oma koduks valinud üle 30 000 Eestimaa elaniku. Teisele kohale kvalifitseerub enam kui poole väiksem Hiiumaa.

Eestlased on läbi aegade armastanud saari külastada. Seda nii suvel kui ka talvisel perioodil. Võib lausa öelda, et saartele puhkama minek tunduks nagu mõnus reis kuskile kaugemale. Olgu selleks siis meie imeliste saarte loodus, kohalike inimeste soojus või lihtsalt mandrilt mõneks ajaks eemale mineku tunne.

Eemalepääs rutiinist

Rutiinsit välja astumine on hädavajalik nii vaimule kui ka füüsisele. Eeskätt seetõttu ongi saared niivõrd populaarsed külastus- ja puhkekohad. Reisimine nendesse sihtkohtadesse on piisavalt mõnus ettevõtmine, et mandrilt tulnud inimesel tekiks ettekujutus nagu reisiks kuskile kaugemale.

Tähtis on kehal ja vaimul lasta aeg-ajalt puhata, kuid tervisele tuleks siiski tähelepanu pöörata igapäevaselt. Kõik me ju teame ütlust, et tervis on meie kalleim vara. Ja lõppude lõpuks peab see ka paika.

Töötavate inimestena teame ka, kui lihtne on sattuda olukorda, kus kiputakse enda tervis siiski tahaplaanile asetama. Ja olgem ausad, perekonna ja laste kõrvalt tööl käies ei pruugi puhkuse aega lihtsalt piisavalt jätkuda. Siinkohal võivad appi tulla tervist turgutavad toidulisandid.

Toidulisandid

Paljud inimesed tarbivad igapäevaselt vitamiine ja mineraale, mis aitavad tervist hoida. Vähem räägitakse aga probiootikumide kasulikkusest.

Probiootikumid on suureks abimeheks immuunsüsteemi tugevdamisel. Nende eesmärk on hoida bakterite tasakaalu organismis. Tervise seisukohalt oleks eriti oluline teha probiootikumi kuure sellistel perioodidel, kus levivad enim nakkus- ning külmetushaigused. Nagu näiteks kevadeti ja sügiseti.

Hõlpsaim viis terviseturgutajate soetamiseks

Enim levinud viis toidulsiandite soetamiseks on kindlasti nende apteegist ostmine. Seal on hea uurida erinevaid tooteid ning vajadusel pidada nõu apteekriga. Kuid tänapäeval on väga lihtsaks tehtud ka e-apteegist ostmine. Sealgi on toodete juures välja toodud kogu info, mida tarbija peab enne preparaadi tarvitamist teadma.

Eriti vajalik ja mugav on e-apteegi olemasolu praegusel perioodil, kus viiruste ohu tõttu ei kiputa minema rahvarohkesse kohta. Kui aga vajalik toode leidub ka e-apteegis ja lisaks saadetakse see sobival ajal sobivasse kohta, on ostlemine kerge ja mugav. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.