Kuidas saavutada paremaid sporditulemusi?

Korralik varustus alates riietest kuni jalanõudeni on oluline, et vältida sportimisel tekkivaid vigastusi.Foto: © A's Images via canva.com

Soovi saavutada paremaid tulemusi jõusaalis või jooksurajal? Kui sa arvad, et vastuseks on teha rohkem sporti, siis see ei pruugi nii olla.

Selleks, et saavutada aina paremaid tulemusi, on oluline vaadata, kuidas sa treenid, mida sa sööd ja kuidas puhkad. Võti on tasakaalus ja õiges treeningkavas, mis aitab sul paremate tulemusteni kiiremini jõuda.

Toidulisandid spordi toetamiseks

Enne toidulisandite tarvitamist tuleb meeles pidada, et need ei asenda mitmekülgset toidulauda ja viimane on väga oluline ka lisaks söödavatele toidulisanditele.

Kui sinu toidulaud on mitmekesine ja soovid seda mõne toidulisandiga toetada, siis üks peamisi lisandeid, mida vastupidavuse suurendamiseks võetakse, on kreatiin. Kreatiin aitab tõsta lihaste toonust ja kasvatada nende jõudlust. Samuti on kreatiin hea taastumiseks, mis on omakorda oluline sportimise juures.

Kui kreatiin annab jõudu ja lihastele toonust, siis L-karnitiin on kasulik toidulisand rasvapõletuse puhul. Samuti aitab normaliseerida veresuhkrut, parandab südametööd ja aeglustab luude hõrenemist. 

Erinevad valgud aitavad kasvatada lihasmassi ja lihastel taastuda. Neid on võimalik tarbida batoonide ja ka spetsiaalsete spordijookide näol. Palju spordi entusiastid ostavad valgupulbrit, mida kasutavad smuuti või hommikupudru sees.

Puhka piisavalt

Treenimisel on taastumisperiood sama tähtis kui trenn ise. Kui inimene ei suuda end korralikult välja puhata ja ei lase lihastel taastuda, väheneb tema jõudlus. Samuti ei tohiks puhkeperiood olla liiga pikk. Optimaalne taastumisaeg võib olla erinev, sõltudes sinu toidulaust, unest ja paljudest teistest teguritest. 

Kõige parem on panna oma treeningplaan kokku professionaalse treeneriga, kes vastavalt sinu vajadustele aitab koostada kava koos puhkusega. Tema on kõige õigem inimene, kes oskab sind juhendada nii, et saavutaksid parimad tulemused soovitud aja jooksul. 

Ära unusta söögilauda

Me vajame kindlal hulgal kaloreid, et oma päevatoimetustega hästi hakkama saada. Isegi, kui sinu treeningu eesmärk on vähendada kehakaalu, ei tohiks sa söögikordasid vahele jätta ja pead toituma regulaarselt ja tervislikult. 

Mitmekesise ja treeningut toetava toidusedeli kokkupanek võib osutada keeruliseks ja seetõttu tasub alati see läbi arutada kas personaalse treeneri või toitumisnõustajaga, kes oskab selles valdkonnas nõu anda. Nii saad sa luua endale toitumiskava, mis toetab sinu treeningu eesmärke ja aitab vältida üle- või alasöömist. 

Veendu, et sul on korralik varustus ja treeningtehnika

Korralik varustus alates riietest kuni jalanõudeni on oluline, et vältida sportimisel tekkivaid vigastusi. Kaup24 ja Hansaposti tootevalikust saad endale soetada kõik vajaliku sportimiseks, sealhulgas muud sporditarbed nagu pallid, hantlid ja palju muud.

Soovitame ka vaadata üle treeningtehnika, seda eriti siis, kui oled seni üksinda treeninud. Vahel võivad ka valed võtted pidurdada paremate tulemuste saavutamist või halvemal juhul tekitada vigastusi.

Professionaalse treeneri kaasamisel saad vaadata üle kõigi harjutuste tehnika, et mõista, kas oled seni kõike õigesti teinud ja kas tehtavad harjutused aitavad sul liikuda sinu eesmärkide suunas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.