Eakas nahk on elu jooksul väga palju pidanud läbi elama, kõik see jätab nahale oma jälje. Vananedes muutub nahk õhemaks, tundlikumaks, kuivemaks ning selle elastsus väheneb.

Uute naharakkude tootmine muutub aeglasemaks ja naha taastumine võtab rohkem aega. Nahk vajab rahustamist, kaitsmist ja hoolt. On teada, et pidamatustoodete alla jääv nahk on ärritustele vastuvõtvam võrreldes teiste nahapiirkondadega.

Kõige olulisem naha funktsioon on keha ja väliskeskkonna vaheline struktuur. Nahk kaitseb keha väliste ohtude eest ja ei luba kahjulikel mõjudel kehasse siseneda. Samas hoiab nahk kehale olulised ained, nagu vesi, organismis. 

Kuni 50% pidamatusega inimestest kogeb dermatiiti, mis on põhjustatud pidevast naha kokkupuutest niiskusega. Liigniiskus suurendab naha pinna läbilaskevõimet, seega suureneb ka ärritajate võimet läbida nahka. See omakorda suurendab põletike ohtu.

Pidamatusega inimese hooldajale on oluline teada, et ta tagab lisaks mähkme vahetusele ka kvaliteetse hoolduse.

Selleks on TENA loonud unikaalse lähenemise naha tervisele – 3-sammu hooldusrutiin. Ennetades nahaärritusi, saab säästa nii raha kui aega.

Samm 1: hoia kuiv

TENA ProSkin õhku läbilaskvad mähkmed on kiire imavusega ja lukustavad vedeliku mähkmesse, et hoida niiskus nahast eemal.

Samm 2: puhasta

TENA nahapuhastusvahendid on mõeldud mähkmealuse naha igapäevaseks puhastamiseks. Tooted ei kuivata nahka, aitavad hoida naha loomulikku pH-taset ja ei vaja mahapesemist.  

Samm 3: kaitse

Tundlik ja vananev nahk vajab väliste ärritajate eest täiendavat kaitset, eriti mähkmealuses nahapiirkonnas. TENA kaitsekreemi kasutatakse nahaärrituste ennetamiseks, tsinkkreemi aga siis, kui nahk on punetav või ärritunud.

TENA hooldustoodete kohta saab täpsemalt lugeda kodulehelt www.tena.ee

Skin Health Alliance

Skin Health Alliance on rahvusvaheline nahatervise organisatsioon, mille eesmärk on edendada naha tervist. Koostöös dermatoloogide, teadlaste ja valdkonna ekspertidega akrediteerivad nad kõrgetele standarditele vastavad tooted, mis on läbinud range teadusliku kontrolli.

TENA ProSkin hooldustoodetel on Skin Health Alliance’i poolne akrediteering, selleks peavad tooted vastatama ohutuse, tõhususe, eetika ja jätkusuutlikkuse nõuetele.

Täpsemalt saab organisatsiooni Skin Health Alliance kohta lugeda nende kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.