Sisuturundus

Müügile on jõudnud esimene koduseks kasutamiseks mõeldud koroonaviiruse antigeeni kiirtest

BOSON ninakaape kiirtesti puhul on testi tundlikkuseks mõõdetud 96,77%.Medifum

Kui käesoleval hetkel on kõik Eestis müügil olevad koroonaviiruse antigeeni kiirtestid mõeldud professionaalseks kasutamiseks, siis nüüd on turule jõudnud ka esimene koduseks kasutamiseks mõeldud BOSON SARS-CoV-2 antigeeni kiirtest. Teste tarnib Eestisse Medifum Group OÜ.

Karmimad reeglid

Medifum Group OÜ juhatuse liikme Kristjan Tähe sõnul eristab turule saabunud BOSON kiirtesti asjaolu, et see on saanud ainsana hetkel Eesti turul müüdavatest kiirtestidest Euroopas teavitatud asutuse ehk Notified Body kinnituse. Viimase tunnistuseks on tootele omistatud EC sertifikaat, mida teistel kiirtestidel ei ole.

EC sertifikaat kinnitab, et toodet võib kasutada kodustes tingimustes. “Kuna antud kiirtest on mõeldud tavakasutajale, siis sellest tulenevalt olid ka antud vastavushindamisel palju karmimad reeglid,” rääkis Täht.

Kasutatakse ka teistes Euroopa riikides

BOSON on Euroopa Liidus kindlaks määratud tõepärase tulemusega (verifitseeritud) antigeeni kiirtest. See garanteerib, et test töötab tootja poolt lubatud piirides.

Näiteks müüakse sama antigeeni kiirtesti ka juba Saksamaal, Belgias, Itaalias, Hollandis, Soomes ja Luksemburgis.

Efektiivne ja kiire moodus

Saadaval olevad kiirtestid erinevad üksteisest peamiselt efektiivsuse poolest ehk kui hästi või kui tundlikult suudab konkreetne test viirust tuvastada. “BOSON ninakaape kiirtesti puhul on testi tundlikkuseks mõõdetud 96,77% ja täpsuseks 98,72%,” kinnitas juhatuse liige.

BOSON antigeeni kiirtesti viiakse läbi sarnaselt teistele ninakaape kiirtestidele. Testi tulemus ilmneb umbes 15–20 minutit pärast kiirtesti sooritamist.

Kuidas käituda positiivse tulemuse korral?

Tasub meeles pidada, et kui antigeeni kiirtest osutub positiivseks, tuleks jääda koju ning võtta ühendust oma perearstiga. Seejärel on oluline läbi viia tulemust kinnitav PCR test, et informatsioon saaks liikuda tervise infosüsteemi.

Antigeeni kiirtest tuvastab viirusesse nakatumise, kui viiruse kogus on organismis väga kõrge. See tähendab, et esimestest sümptomitest peaks olema möödunud 4–5 päeva.

Kust saab?

Esmajärjekorras saab BOSON antigeeni kiirtesti tellida läbi Medifum e-poe. “Ajapikku jõuavad kiirtestid müügile ka teiste edasimüüjate kätte üle Eesti,” kinnitas Kristjan Täht.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.