Ravikindlustus: miks võib see olla ideaalne asendus palgatõusule?

Kui on soov tõsta töötajate rahulolu, toetada nende töövõimet ja vähendada haiguspäevade arvu, on üheks võimaluseks töötajate ravikindlustus, mis on üle maailma tööturul kõrgeima hinnangu saanud sotsiaalpaketi osa. 

Tervis on meie suurim vara ning selle hoidmiseks on tänapäeval lai valik meetodeid. Lisaks arenenud meditsiinile, suurenenud teadlikkusele ja paranenud elukvaliteedile, on populaarseks muutunud ka vabatahtlik ravikindlustus. Mida see endast täpsemalt kujutab?

Terviserikete eest ei ole me keegi kaitstud ning kui olukord läheb kriitiliseks, pannakse arsti juurde aeg kinni. Paraku saadavad paljusid eriarste pikad järjekorrad, mis halvimal juhul võivad ulatuda nädalate, kui mitte kuude või aastate taha. Ühtlasi on visiidid ja ravi oma hinna poolest üsna kallid. 

Kuidas ravikindlustus selliseid olukordi lahendada aitab?

Siin tulebki mängu vabatahtlik ravikindlustus, mis võimaldab inimesel kasutada tasulisi raviteenuseid tavapärasest väiksema kuluga ning saada eelisjärjekorras hädavajaliku arsti juurde ning seda ilma saatekirjata.

Üldjuhul valitakse ravikindlustuse raames ambulatoorne ja statsionaarne ravi, vaktsineerimine ja hambaravi, lisakaitsetena töötajate tervisekontroll, psühholoogi, psühhoterapeudi, psühhiaatri, dermatoloogi jt. teenused.
Töötajate ravikindlustuse kaitse saab kujundada iga tööandja nõudmistest ja võimalustest lähtuvalt, rakendades sealjuures erinevad omavastutuse lahendusi igale riskile.

Riskide ja lisariskide valik on lai, mis tähendab, et ambulatoorsele ja haiglaravile saab lisada ka hambaravi või taastusravi, ravimite või optiliste toodete kompensatsiooni. 

Kui kindlustuspaketis on valitud statsionaarsed teenused, kompenseerib BTA kindlustus näiteks erinevate operatsioonide kulud, samuti vaktsineerimisele tehtud kulutused. Kindlustus katab ka palatitasu ning ravimite ostul haigekassa poolt mittekompenseeritud osa. Samuti saab valida vaimset tuge pakkuvate psühholoogide ja psühhiaatrite teenuseid.

BTA ravikindlustus ei piiritle arstide külastamist, küll on aga tähtis, et arst töötaks litsentseeritud raviasutuses. Kui tegu on väiksemate summadega, siis maksab patsient alguses ise, operatsioonide korral tehakse kindlustuse poolt reeglina eraldi kokkulepe raviasutustega.

Seni on BTA kindlustuse kliendid ravikindlustust enim kasutanud hambaravi ning vaktsineerimise kulude katmiseks.

Ravikindlustuse välistused on näiteks sõjaolukord, enesetapukatse, force majeure, silmade laseroperatsioonid ning kosmeetilised teenused. Ühtlasi ei hüvitata ka toitumisspetsialiste ja spordiarste.

Väheoluline pole ka kahjude mugav ja kiire käsitlemine – 80% BTA juhtumitest on käsitletud ühe tööpäeva jooksul. Klientide ootus teeninduse kiirusele ning kvaliteedile on olnud kasvav trend ning et pakkuda inimeste ootustele vastavaid tehnoloogilisi lahendusi, tuli BTA välja ravikindlustuse äpiga.

Läbi nutirakenduse saab mõne klikiga täpse ülevaate ravikindlustuse kahjudest ning limiitidest olenemata ajast ja kohast. Hüvitist on võimalik mugavalt taotleda vähem kui 21 sekundiga.

Palgatõusu asemel eelistatakse aina enam ravikindlustust

Tõusvas trendis on erinevates ettevõtetes töötajatepoolne ravikindlustuse eelistamine palgatõusule. Eestis on see nähtus küll veel lapsekingades, sest inimestel on kombeks haiguse ennetamise asemel oodata ära kuni midagi juhtub ja alles siis tegutseda.

Lisaks töötajale võidab märkimisväärselt ka tööandja, kelle töötajad tänu kiiremale arsti juurde pääsemisele varem tööle naasevad. 

BTA klientide tagasiside põhjal on töötajate ravikulude kindlustamine parim, mida erisoodustusmaksuvaba 400 euro eest aastas saab. 

Keskmine haigusperiood Eesti töötajate puhul on umbkaudu kaheksa päeva ja vormistatud ravikindlustus võib seda vähendada viie päeva võrra. Sellega muutuvad viis muidu haiguslehel veedetud päeva tööpäevadeks, mis on tööandjale kahtlemata kasulik.

Ühtlasi annab BTA ravikindlustus eelise ka värbamisel ja tööturul, kus töötajad rohkem sotsiaalpakette pakkuvaid firmasid eelistavad.

Kõige madalamate kuludega pakett algab 100 eurost, ent BTA kindlustuse poolne soovitus on võtta optimaalsem, vähemalt 200 või 400 eurone pakett, mis katab mitmeid kordi suuremaid raviarveid.

Kui ravikindlustuse summaks ühe paketi korral on näiteks 400 eurot, võib terviserikke korral kindlustuse väljamakse olla kuni 7000 eurot. Nii suurt summat ei maksta välja siiski vaid ühe teenuse eest, vaid kumuleeruvalt.

Kui töötaja vajab näiteks kurgumandlite operatsiooni, retseptiravimit, psühhiaatri nõustamist ja/või hambaravi, siis kokku võib nende teenuste kulu küündida 7000 euroni. BTA ravikindlustuse hind vanusest ega muudest riskiteguritest ei sõltu. 

BTA on ravikindlustuses Baltikumi turuliider ning Eestis on BTA ravikindlustus juba 2900 inimesel. Ainuüksi 2020. aasta esimese kuue kuu jooksul on registreeritud 4000 kahjujuhtumit ja hüvitisi makstud enam kui 165 000 euro eest. 

www.bta.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.