Nipid, mis aitavad sul treenima hakata ja sellega ka jätkata

Treeninguks vali endale sobivad vahendidFoto: https://www.mrbiceps.ee/

Kuidas jõusaalile või rutiinile pühenduda, kui sinu ajakava on miljoni muu asjaga ülekoormatud, alates tööst ja lõpetades koduste kohustustega?

Alustuseks on hea mõista, miks füüsiline aktiivsus on sinu füüsilise ja vaimse heaolu jaoks ülioluline. Treeningute tõhusamaks muutmiseks on hea kasutada https://www.mrbiceps.ee/ lehel olevaid toidulisandeid. Näiteks aminohapped saidilt mrbiceps.ee suudavad muuta treeningud efektiivsemaks ja seeläbi suureneb ka motivatsioon trenni teha. 

Siin on parimad näpunäited, kuidas leida õige treening ja kuidas treenimisega pikema aja jooksul jätkata.

Leia treening, mis sulle meeldib ja mida ootad

Alusta sellest, et mõtle tegevustele ja asjadele, mis sulle meeldivad – loodus, sportimine, vaikne aeg või väljakutsed? Seejärel otsi tegevusi, mis vastavad ühele või mitmele sinu kriteeriumile. 

Arvesta ka oma isikupäraga. Kas sulle meeldib konkurents? Siis võib olla põnev treenida koos  väljakutseid esitava sõbraga või võtta osa rühmatreeningu tunnist. Kas sulle meeldib oma pingutuste tulemusi kohe näha? Sellisel juhul võib sinu jaoks olla põnev kasutada mõnda rakendust, mis jälgib treeningute edusamme. 

Vali treeningud, milles oled hea

Inimestel on alati soov olla milleski hea. Seega peaksid otsima treeninguid, mida pead meeldivaks ja nauditavaks, aga kus oled ka enesekindel või kus soovid oskusi omandada. Kui oled lapsena sportmängudes silma paistnud, võib täiskasvanute korvpalli- või jalgpalliliigaga liitumine olla tohutu enesekindluse tõstja. Või kui sul on mõni füüsiline oskus, mida oled alati tahtnud osata, näiteks enesekaitse, võib sulle meeldida kickboxing või jiu-jitsu.

Lisa treening oma kalendrisse nagu iga teine ​​kohtumine

Ära alusta treenimisel elus radikaalsete muudatuste tegemisega. Leia paar päeva nädalas ja pane treening kalendrisse nagu iga teine oluline kohtumine. Kui sead eesmärgiks treenida viis päeva nädalas ja käid trennis ainult neli korda, pead seda sageli ebaõnnestumiseks. Selle asemel pane kohe alguses endale realistlikum eesmärk, näiteks kolm kuni viis päeva nädalas.

Sea mini-eesmärgid

Paljud inimesed seavad tohutuid tulemustele orienteeritud eesmärke, nagu näiteks 20 kilo kaotamine või maratoni jooksmine. Kuigi need võivad olla motiveerivad, ei ütle need sulle, mida pead tegema kohe või järgmistel päevadel ja nädalatel, et neid eesmärke täita. Motivatsiooni säilitamiseks ja ühtlase edenemise jätkamiseks on kasu väiksemate eesmärkide seadmisest.

Proovi oma jooksu pikkust igal nädalal poole kilomeetri võrra või 15 sekundi võrra pikendada. Tunne, et oled igal nädalal midagi saavutanud, võib aidata sul motivatsiooni hoida.

Treeni hommikul

Mõnel inimesel on lihtsam oma rutiinist kinni pidada, kui nad teevad trenni hommikul, enne kui tekib vabandus selle vahele jätmiseks. Päeva lõpuks oled sageli päris väsinud, ette on tulnud juhuslikke asju ja trenni asemel on alati midagi muud teha. Lisaks tunnevad inimesed end pärast treeningut kogu päeva jooksu energilisemalt ja see tähendab, et varajane treening võib aidata sul oma päevaste kohustustega kergemini toime tulla.

Energia üleval hoidmiseks mängi muusikat

Uuringud on näidanud, et treenimise ajal muusika kuulamine pikendab nii meeste kui naiste treeningu kestvust, ilma et pingutus oleks märgatav. Kuigi igasugune muusika on kasulik, näitavad uuringud, et tempokam muusika võib aidata sul treeningute ajal tempot tõsta.

Kui oled seda tüüpi treenija, kes ei pea monotoonset kardiotreeningut inspireerivaks, proovi kuulata selle ajal oma lemmik podcasti või isegi audioraamatut – see võib olla suurepärane viis hea treeningu ja enesetunde saavutamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.