Tutvu tasuta: e-psühholoog – uudne viis anonüümselt ja kiirelt murele leevendust saada!

Kliiniline psühholoog Merlin Kreitsberg ja telereporter Jüri Muttika lõpetasid eelmise vaimse tervise veebikoolituse lõbusa selfiga.Foto: www.epsyhholoog.ee

Läbipõlemine, depressioon ja ärevus. Need on vaid mõned probleemid, millega üha rohkem inimesi kokku puutub. 

Tervise Arengu Instituudi 2022. aasta tervisekäitumise uuringust selgus, et hinnanguliselt tunneb iga neljas 16–64-aastane tavapärasest suuremat stressi või depressiivsust. Kusjuures iga seitsmes inimene kasutab antidepressante või rahusteid. 13 protsenti vastanutest tõdes, et vaimse tervise probleemid takistavad ka nende igapäevaelu. 

Üks võimalus, kuidas vaimse tervise muredele kiirelt, soodsalt ning täiesti anonüümselt abi saada, on uudne platvorm E-psühholoog.

Miks jäädakse murega üksi?

Tihti ei otsita probleemile lahendust, sest takistuseks on valehäbi, ajapuudus, krõbedad vastuvõtutasud või mõni muu põhjus. Vaimse tervise eest hoolitsemine ei ole aga häbiasi. Vaimse tervise tugevusest sõltub meie üldine enesetunne ja see, kuidas tuleme toime igapäeva raskustega. 

Erinevad koolitused

E-psühholoog pakub koolitusi, milles käsitletakse erinevaid vaimse tervise probleeme, nagu näiteks depressioon, alkoholisõltuvus, läbipõlemine ja narkosõltuvus. 

28. aprillil toimub tasuta koolitus naiste alkoholisõltuvuse teemal. Teemat käsitleb psühholoog Kaja Laidre, kes räägib alkoholi tarbimisega seotud ohtudest ning jagab praktilisi teadmisi, kuidas sellega toime tulla. “Tihti on naistele omasem igapäevane napsitamine ning sellest tingituna on tervisekahjustused kerged tulema,” sõnas Laidre. 

Siit saab näha, millised on erinevate alkohoolsete jookide puhul madala riski piirid. 

“Statistiliselt on kõige levinumad probleemid, millega meie poole pöördutakse, üldistunud ärevushäire, depressioon ning depressiooni sümptomitega ärevushäire,” rääkis E-psühholoogi kliendihaldur Karl-Martin Vahejõe. 

Üks ühele nõustamised kiirelt ja anonüümselt

Lisaks koolitustele pakub E-psühholoog nõustamist nii era- kui äriklientidele. Teenust pakutakse eesti, inglise ja vene keeles ning valida saab grupinõustamise ja üks ühele nõustamise vahel.

Grupinõustamine

Ettevõtetele pakutakse teenust vastavalt profiilile. Kõigepealt selgitatakse välja, mis on tööandja soovid ja potentsiaalsed murepunktid. Seejärel saadetakse töötajatele küsimustik, millele vastatakse anonüümselt. 

“Ankeedis on umbes 30–50 küsimust ning neist valime välja kõige põletavamad teemad, millest meie psühholoog teeb koolituse, vahel isegi kaks,” rääkis Vahejõe teenusest lähemalt. “Kogume tagasisidet osalejatelt ning 2–4 kuu jooksul teeme uue küsitluse, uurimaks tulemusi.” 

Personaalne nõustamine

Tihti vajab vaimse tervise mure lahendamine personaalset lähenemist. Selleks pakub E-psühholoog üks ühele nõustamist, mida saab kasutada igaüks, täites vastava vormi.

Ettevõtete jaoks on natuke teine lahendus. “Igale ettevõttele luuakse oma broneerimiskeskkond, kus töötajad saavad mugavalt psühholoogi juurde aja broneerida,” selgitab Vahejõe. “Pärast teenuse kasutamist esitatakse ettevõttele arve. Lihtne, mugav ja anonüümne.”

Vahejõe toob aga välja, et kindlasti ei asenda E-psühholoogi teenus psühholoogi vastuvõttu ning mure korral võiks kõigepealt siiski spetsialisti poole pöörduda. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.