Sisuturundus

Uuenduslik õhupuhasti hävitab pea kõik õhus levivad viirused ja bakterid

Siseruumi õhupuhtuse vajalikkusest räägitakse aina enam, kuid senine tehnoloogia pole piisavalt
efektiivne ja tekitab sageli õhu ristsaastet. Lõuna-Koreas kui maailma ühes rangemate siseõhku
puudutavate eeskirjadega riigis loodud VIRUSKILLER™ õhupuhasti põhineb ainulaadsel tehnoloogial.

Koroonaviiruse DF2 (koroonaviiruse surrogaadi), adenoviiruse, gripiviiruse ja polioviirusega tehtud katsed näitasid, et üksus hävitas 99,9999% viirustest õhu ühe läbimiskorraga.

Mudelid erinevate keskkondade jaoks

VIRUSKILLER™ õhupuhasteid valmistatakse erinevate keskkondade jaoks, näiteks kontorite, müügisaalide, koolide ja lasteaedade, hotellide, toitlustuskohtade, treeningsaalide ja eluruumide, aga ka kõrgemate nõudmistega haiglate ja polikliinikute jaoks.

Maailmas on neid innovaatilisi seadmeid müüdud üle poole miljoni, Eestis on müügiõigus Rentokil OÜ-l. “VIRUSKILLER™ on välja töötatud Lõuna-Korea valitsuse ja ülikooli teadlaste koostöös, tõuke selleks andis esimene SARSi puhang Koreas 2003. aastal. Meie saime Eestis nende õhupuhastite müügiks Terviseametilt heakskiidu eelmise aasta lõpus,” tutvustab Rentokil OÜ tegevjuht, juhatuse liige Toomas Trei.

Seadme eripära seisneb kolmekordses filtrisüsteemis. Eelfilter püüab kinni suuremad tahked osakesed ja ärritajad, süsinikfilter neutraliseerib enamiku gaasidest ja lenduvatest orgaanilistest ühenditest ning HEPA-filter püüab kinni ka väga väikesed, pisemad kui 0,3 mikroni suurused õhuosakesed.

Lisaks rakendavad õhupuhastid üht maailma eesrindlikumat UV-C-kiirgust sisaldavat reaktsioonitehnoloogiat, mis neutraliseerib viirused, bakterid, hallitusseened, mürgised gaasid ja muu õhureostuse, millel võib õnnestuda filtrisüsteemist läbi pääseda.

Lihtne puhastada, vaikne ja efektiivne

Õhupuhastusseadme eelfilter ehk suurte osakeste filter vajab vaid kord nädalas tolmust puhastamist. Kui vahetamist vajab HEPA-filter, söefilter või on tarvis vahetada reaktorikambrit, annab sellest mugavalt teada seadme juhtpaneel.

Võrreldes VIRUSKILLER™-it olemasolevate õhupuhastajatega on eripäraks ka selle asukoht – see paigaldatakse inimeste istumis- ja seismiskõrgusele. Ehk seade tõmbab endasse õhku puhastamiseks madalamalt ja annab värsket õhku just sinna, kus inimesed reaalselt asuvad. See loob püsiva laminaarse õhuvoolu, mis tõmbab pidevalt saastunud õhu hingamispiirkonnast ära ja asendab selle värske, puhta õhuga. Lisaks on tegemist erakordselt vaikselt töötava seadmega.

Trei märgib, et VIRUSKILLER™-i vastu on Eestis huvi väga suur. “Ega koroona pole ainus haigus, mida inimesed kardavad. Kõik viirused ja bakterid on halvad ning on suurepärane, et nüüd on olemas seade, mis reaalselt aitab õhku puhastada. Oleme saanud palju päringuid kauplustelt, teenindusasutustelt ning koolidelt, kus käib igapäevaselt palju inimesi ja õhu puhtus on väga oluline. Ja aina enam pööratakse sellele tähelepanu.”

Siseõhus leiduvaid saasteaineid seostatakse üha enam tervist, heaolu ja vaimset terasust ohustavate riskidega ning uuringute kohaselt on õhus levivate viiruste ja haigustega ristsaastumine siseruumides 19 korda tõenäolisem kui väljas.

Tasub teada!

  • Keskmine inimene veedab 87% oma elust siseruumides.
  • Siseõhk võib olla keskmiselt 2–5 korda saastunum kui välisõhk.
  • Siseõhus leiduvaid saasteaineid seostatakse üha enam tervist, heaolu ja vaimset terasust ohustavate riskidega.
  • Õhus levivate viiruste ja haigustega ristsaastumine on siseruumides 19 korda tõenäolisem kui väljas.
  • Mikroobid ja kahjulikud patogeenid, nagu need, mida annab edasi koroonaviirusega nakatunu, võivad levida kolmel viisil: inimeselt inimesele, pinnalt inimesele või õhust inimesele. Et tähelepanuta ei saa jätta siseõhu kvaliteedi kasvavat tähtsust.
  • Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kinnitab, et koroonaviirus saab levida inimeselt
    inimesele õhu kaudu piisknakkuse teel. Tõhus õhupuhastuslahendus katkestab piisknakkuse levikuahela ja aitab kaasa ohutuma keskkonna loomisele.

Missugune mudel valida?

Õhupuhasti VK102

VK102 on kõige võimsam õhupuhasti, mille mõjuala on 165 m². Sobib suurte objektide ja kriitilise tähtsusega objektide jaoks nagu haiglad, tehased, tootmisobjektid, avatud kontorid, selvehallid, kaubanduskeskused, laboratooriumid, spordisaalid ja toidukohad. Eraldiseisev seade võtab reostunud õhku sisse alt ja filtreerib, neutraliseerib ning puhastab õhu reostusest enne selle väljutamist hingamistsooni pealisüksuse kõigilt neljalt küljelt.

VK 102, milles asub meie tavaliste puhastitega võrreldes topeltarv UVC-lampe, on mõeldud suurimaks saasteärastuseks ja lõhna kontrollimiseks. VK 102 kaal on 38 kg, mõõtmed 1570x320x320 mm ning õhuvool 5,4-10,5 m3 minutis (200–358 CFM), võimsus 320 W. Hind alates 4300 eurot.

VK401 on paigaldatav seinale ja toimib kõige tõhusamalt väikestes ning keskmise suurusega äriruumides, klassides, vastuvõtualadel, arstikabinettides, kontorites, koosolekuruumides,
müügisaalides, vannitubades. VK401 kaalub 12,9 kg, mõõtmed on 365x170x590 mm. Õhuvool 1,9- 3,8 m3 minutis (70–141 CFM), võimsus 120W.

See tekitab mitmesuunalise õhuvoolu ja imeb reostunud õhku sisse altkaudu, suunates steriliseeritud õhu külgedelt hingamistsooni. Seadme mõjuala on kuni 60 m². Hind 2300 eurot.

Hextio on individuaalseks kasutamiseks mõeldud õhupuhasti, mille võib paigutada koju lauale, vastuvõtuletile, müügiletile, kodukontorisse, üksikpalatisse.

Hextio on kerge, kaasaskantav ja kompaktne õhupuhasti (kaal 1,33 kg, mõõtmed 126x106x330 mm), mis tekitab ühesuunalise õhuvoolu 0,3-0,5 m3 minutis (12–20 CFM), võimsus 15 W. Seade tuleb paigutada kasutajate hingamistsooni suunas selle varustamiseks puhastatud õhuga. Mõjuala 20 m². Hind: 350 eurot.

Vaata täpsemalt www.rentokil.ee, facebook.com/rentokileesti, twitter.com/rentokileesti või youtube.com/rentokileesti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.