Unusta tüsistused: uue põlvkonna ilusüstid on vähe traumeerivad ja tervisele ohutud

Ilusüstid on muutunud aina ohutumaks, kuna nendes kasutatavaid sertifitseeritud preparaate on arstid ja teadlased välja töötanud mitmete uuringute põhjal.Foto: Shutterstock

Eestis on ilusüste aktiivselt tehtud juba üle 25 aasta. Aina rohkem inimesi usaldavad injektsioonilisi meetodeid, sest need annavad suurepäraseid tulemusi. Lisaks ei vaja see kirurgilist sekkumist ja tulemus püsib olenevalt protseduurist mõnest kuust kuni mitme aastani.

Ilusüstid on muutunud aina ohutumaks, kuna nendes kasutatavaid sertifitseeritud preparaate on arstid ja teadlased välja töötanud mitmete uuringute põhjal. Ilusüstide maailm ei seisa paigal ning turule tulevad alati uue põlvkonna preparaadid, mis on vähe traumeerivad, uudsete tehnoloogiatega ja süstimismeetoditega.

Täitesüstid on organismile täiesti ohutud

Üheks levinumaks ilusüstiks on täitesüstid ehk fillerid, mille peamine koostisosa on hüaluroonhape, mis on täiesti ohutu, kuna seda leidub ka meie organismis. Hüaluroonhappeid on erineva tihedusega ja puhtusega ehk igale inimesele ja probleemile võib leida vastava täiteaine. Nende abil võib täita kudesid, mis on kaotanud oma mahu, ning korrigeerida näojooni, huulte kuju ning vähendada kortse.

VipMedicum pakub uue põlvkonna võimalusi

Bioreviltalisatsioonisüstid on samuti hüaluroonhappe baasil, kuid nende tihedus on võrreldes täitesüstidega palju väiksem. Biorevitalisatsiooni abil võib noorendada ja niisutada näonahka, kaela, dekolteed, käelabasid ja muid muresid tekitavaid piirkondi. Populaarsed brändid nagu Neauvea ja Juvederm on juba paljudele tuttavad, kuid on olemas veelgi silmapaistavamaid võimalusi, millest kõik ei ole teadlikud.

VipMedicumist on võimalik saada ka neid biorevitaliseeriva toimega uue põlvkonna preparaate:

Profhilo (Itaalia) – see on biomodelleeriv aine, millega tehakse vaid viis süsti mõlemale näopoolele. Profhilo suureks plussiks on selle traumavaba süstimise metoodika. Kuur koosneb vaid kahest protseduurist, mida on soovituslik teha vaheajaga 1 kuu.

RRS (Hispaania) – tegemist on seitsme süstiga mõlemale näopoolele biorevitalisandi toimega täiteainega, mille koostises on lisaks hüaluroonhappele ka aminohapped ja osmolüüt (kaitseb epidermise stressi eest). Preparaadis kasutatakse tehnoloogiat Unheating, mis hoiab ära äsja moodustunud ristseotud hüaluroonhappe osalise lagunemise, ning ka uuenduslikku CO-DELIVERY tehnoloogiat, mis tagab suurepärase regenereeriva toime ja seisneb toimeainete järkjärgulises doseeritud vabanemises.

Novakutan (Prantsusmaa) – see on ainulaadne uuenduslik preparaat, mille koostis sisaldab hüaluroonhappe molekulidesse põimitud aminohappeid. Tänu sellele kombinatsioonile kõrvaldab Novacutan mitte ainult välised, vaid ka sisemised vananemisilmingud.

Meso Radiesse (USA) – noorendav toime saavutatakse soolalahusega lahjendatud Radiesse aine viimisega naha pinnakihtidesse. Radiesse geeli koostises on inimese luukoes sisalduv aine kaltsiumhüdroksüapatiit. See käivitab naharakkudes kollageeni ja elastiini aktiivse sünteesi, elustades ja noorendades nahka seestpoolt. Ajaga eemaldub preparaat kudedest lümfidrenaažisüsteemi kaudu. Selleks hetkeks on rakkude uuenemise protsess juba alanud. Tänu sellele pikeneb protseduuri vananemisvastane toime.

Botuliintoksiin aitab vabaneda liigsest higistamisest.Foto: Shutterstock

Botoksisüstid päästavad liigsest higistamisest

Väga populaarseteks on muutunud botoksisüstid. Botuliintoksiini abil saab mitte ainult vabaneda kortsudest, vaid ka ravida migreeni, hüperhidroosi (liigset higistamist) kaenlaalustel, peopesadel, jalalabadel. See võimaldab nii meestel kui ka naistel tunda ennast enesekindlamalt ja vabamalt.

Lisaks ülalmainitud protseduuridele esineb ka muid ilusüste, nagu mesoteraapia (vitamiinikokteil, mida kasutatakse lisaks näo- ka peanaha seisundi parandamiseks), PRP ehk trombotsüütide rikas plasma, mida võetakse kliendi enda verest (lisaks esteetikale kasutatakse laialdaselt ka muudes meditsiini valdkondades), ensüümteraapia (aitab põletada rasva ja pinguldada nahka).

Mida jälgida enne süstide tegemist?

Valikuid on nii palju, kuidas siis valida õige preparaat? Millele tuleb pöörata tähelepanu süstide valimisel?

Spetsialisti puhul kindlasti kontrolli, et tal oleks:

  • meditsiiniline kõrgharidus
  • kogemus injektsioonilistes metoodikates ning ka läbitud koolituste sertifikaadid
  • anne vaadata nägu ja keha kui tervikut – kuivõrd spetsialist soovitab erinevaid protseduure ja preparaate, et näojooned oleksid harmoonias
  • positiivne klientide tagasiside – klient peaks kindlasti olema rahul protseduuriga ja spetsialisti suhtumisega

Kliiniku puhul on väga tähtis:

  • meditsiiniline luba
  • preparaatide mitmekesisus ja kindlasti sertifitseeritud preparaatide kasutus
  • puhtus ja terviseameti poolt täidetud nõuded
  • ühekordsed vahendid (süstlad, kindad, maskid jms)
  • hind – hea preparaat ja kogenud spetsialisti töö ei saa olla liiga madala hinnaga (kui hind on madal, siis ei pruugi kas preparaat või spetsialisti töö olla kvaliteetne)

VipMedicumi spetsialistid on kindlasti valmis aitama nii injektsiooniliste kui ka teiste sobivate metoodikate leidmisel individuaalselt iga patsiendi jaoks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.