BENU Terviseblogi

Hambapesu, mis ei kahjusta loodust: tabletid on loodusega sarnased ja justkui kuuluksidki sinna

Hambapesutablettidest on eemaldatud kõik keemiliselt sünteesitud koostisosad ja need on asendatud naturaalse kvaliteetse toorainega.Foto: MÜNT

Augustis jõuavad BENU apteeki müügile keskkonnasõbralikud MÜNT hambapesutabletid. Tabletid loonud ning üliõpilasfirmast alguse saanud ettevõte võitis sel aastal Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht, olles seejuures esimene üliõpilasfirma, kes konkursil nii kaugele jõudnud on.

Ettevõtte MÜNT tootearendusjuht Märten Kala rääkis, kuidas neil läheb ja missugused on edasised plaanid.

Idee sai alguse Pinterestist

Idee luua MÜNT sai alguse sotsiaalmeediaplatvormilt Pinterest, kui ettevõtte praegune finantsjuht Eva Maria Ilves märkas, et hambapastat saab kuivatada söögisoodaga. Ideest kasvas välja põhitoode ehk keskkonnasõbralikud mündimaitselised hambapesutabletid. 

Esimene tegutsemisaasta möödus ettevõtte jaoks kergelt — neli Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilast olid leidnud ettevõtluseks hea idee ning tegutsesid edukalt üliõpilasfirmana. “Me ei pidanud maksma käibemaksu ning saime teha äri eelisega,” ütles MÜNT tootearendusjuht Märten Kala. 

Eelmise aasta augustis lõppes ettevõtte esimene etapp ning üliõpilasfirmast sai osaühing. See tähendas uusi väljakutseid: noored ettevõtjad pidid rinda pistma uute kohustustega ja tegelema muuhulgas ka juriidiliste küsimustega. “See ei olnud meie jaoks probleem, saime end proovile panna ja tundsime end hästi,” nentis Kala.

Oluline on keskkonnasõbralik tootmine

“Meile on oluline ringmajanduse põhimõte — kõik pakendid võiksid minna taaskasutusse,” sõnas Märten Kala. Nimelt müüakse hambapesutablette klaaspurkides ning püsitellimuste süsteem toimib nii, et kui purk on tühjaks saanud, korjab MÜNT klientidelt purgid kokku ja täidab need uute tablettidega.

Hambapesutablettidest on eemaldatud kõik keemiliselt sünteesitud koostisosad ja need on asendatud naturaalse kvaliteetse toorainega. “Meie toode on loodusega sarnane, justkui kuulukski sinna,” rääkis Kala. 

Kui klient on tableti ära kasutanud, settib see lõpuks põhjakihti ning laguneb seal. Mitmed hambapastad sisaldavad aga taimedele ja kaladele mürgist naatriumlaurüülsulfaati (SLS), mis põhjavette sattudes ei lagune.

Plaanid on suured

Kui varem tegelesid neli noort kauba tootmise ja väljasaatmisega ise, siis nüüd on peamised tegevused automatiseeritud — ettevõte on leidnud endale head partnerid. Logistiliste küsimustega tegeleb Tartu firma Bentte ja hambapesutabletid valmivad Leedu tehases. Ettevõtjad saavad keskenduda äriarendusele ehk sellele, kuidas parandada kliendikogemust ja täiendada toodet ennast.

Hetkel on MÜNTi tootevalikus vaid piparmündimaitselised hambapesutabletid, kuid peagi tulevad turule ka uued: rohemünt, greip, sidrun ning aktiivsöega teepuuõli. MÜNT teeb nimelt koostööd ka ühe Saksamaa ülikooli materjaliteaduste osakonnaga, kes aitab ettevõttel toodet veelgi täiendada.

Märten Kala sõnul on MÜNT hambapesutabletid alates augustist müügil ka Benu apteegis. Lisaks saab neid aga soetada ka Benu veebiapteegist või MÜNTi kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.