Mis ometi aitaks? Atoopiline dermatiit vajab terviklikku lähenemist

Kuna valede nahahooldusvahendite ja -võtete kasutamine võib sümptomeid võimendada, tuleb atoopilisele nahale läheneda teisiti nii puhastamise kui ka niisutamise vaates.Foto: Shutterstock

Atoopiline dermatiit on sagedasti esinev ägenemiste ja vaibumistega kulgev põletikuline krooniline nahahaigus, mida esineb nii lastel kui ka täiskasvanutel. Ehkki haigusele pole tänaseks ravi leitud, aitab õige ja terviklik nahahooldus haigust kontrolli all hoida. Just seetõttu on oluline kasutada sobivaid nahahooldusvahendeid.

Atoopiline nahk vajab tähelepanu

Elu atoopilise dermatiidiga võib olla keeruline nii füüsiliselt kui ka psühholoogiliselt: näiteks põhjustab kuiv nahk sügelust, valulikkust ja muid igapäevaelu häirivaid sümptomeid. Ehkki kahjustusteta atoopiline nahk võib näida justkui terve, on atoopilise naha barjäär siiski defektne, kuna häiritud on naha loomuliku kaitsekihi moodustumine.

Seetõttu vajab atoopiline nahk igapäevaseks hoolduseks spetsiaalseid tooteid, mis tagavad tervikliku nahahoolduse ning aitavad organismil kaitsebarjääri tugevdada ja säilitada. Kuna valede nahahooldusvahendite ja -võtete kasutamine võib sümptomeid võimendada, tuleb atoopilisele nahale läheneda teisiti nii puhastamise kui ka niisutamise vaates. Vaid niiviisi käitudes on tagatud parem kontroll haiguse üle ning pikem sümptomitevaba periood.

Spetsiaalsed tooted atoopilisele nahale

Bepanthen pakub terviklikku, 3-astmelist tootesarja atoopilisele ekseemile kalduva naha tervise heaks, mis rahustab, hooldab ja puhastab nahka. Tooteid võib kasutada nii olemasolevate nahakahjustuste korral kui ka nähtavate nahakahjustuste puudumisel, kuna need aitavad ebameeldivaid sümptomeid tõhusalt kontrolli all hoida.

Igapäevaseks kasutamiseks loodud Bepanthen Sensicontrol niisutav dušigeel aitab säilitada naha loomulikku pH-taset ja kaitseb seda kuivamise eest. Dušigeel rahustab nahka ning kaitseb selle loomulikku nahabarjääri ja mikrobioomi. Samuti sobib see kasutamiseks ka imikutel.

Prebiootikumi sisaldavat Bepanthen Sensicontrol kreemi võib samuti kasutada igapäevaselt nii imikute, laste kui ka täiskasvanute nahal. Kreemi koostisosad toetavad nahka kaitsvat mikrofloorat ning tugevdavad loomulikku kaitsebarääri. Samuti tagab kreem naha pikaajalise niisutuse kuni 24 tunniks, seda nii kehal kui ka näol ja silmalaugudel.

Kerge kuni mõõduka atoopilise ekseemi korral leevendab sügelust Bepanthen Anti-Exem kreem, mis on osutunud paljude atoopilise dermatiidi sümptomite käes vaevlevate inimeste lemmiktooteks. Kuna tegemist on hormoonivaba kreemiga, sobib see kasutamiseks kogu perele, sealhulgas rasedatele, imetavatele naistele ning vastsündinutele. Rahustavat kreemi võib kasutada kogu kehal, sealhulgas näopiirkonnas ja silmalaugudel. Toote sügelust leevendav toime saabub juba 30 minuti jooksul pärast kreemi nahale kandmist.

Leia menukad Bepanthen tooted BENU veebiapteegist või Sulle lähimast BENU apteegist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.