Räägime avameelselt: täide vastu leiab tõhusat abi apteegist

Ketteri sõnul pöördub kõige rohkem inimesi täide või tingude pärast apteegi enamasti just sügisel, aga ka pärast koolivaheaegu.Foto: Shutterstock

Täid on tõenäoliselt üks ebameeldivamaid põhjuseid, miks inimestel apteeki tuleb pöörduda. Õnneks leidub siiski häid abivahendeid, kuidas probleemile kiiresti lahendus leida. Millised need on, räägib BENU apteegi farmatseut Ketter Ross.

Probleem tekib sageli just sügisel

Ketteri sõnul pöördub kõige rohkem inimesi täide või tingude pärast apteegi enamasti just sügisel, aga ka pärast koolivaheaegasid. “Kuna suve lõpu poole on lapsed tulnud just laagritest ning sügisel saanud koolis kokku paljude koolikaaslastega, siis on see hea võimalus täidel liikuda,” rääkis ta.

Enamasti ongi just lapsevanemad need, kes oma lastel juustes täisid märkavad ning pöörduvad seepeale apteeki, et leida nii ravi lastele kui ka ennetada võimalikku levikut täiskasvanutele. Selleks leidub apteegis erinevaid vahendeid. “Täide ja tingude vastu leidub apteegis nii lahuseid, geele kui ka šampoone. Toodete toime on kas lämmatada, kuivatada või täide/tingude elu ja arengut peatada,” selgitas Ketter.

Vastavat vahendit tuleks kasutada vastavalt juhendile. “Lahuse, sprei või geeliga tuleks kõik juuksed täielikud kokku teha. Tüdrukutel soovitatakse alustada kukla juurest, kuna seal võib tingusid kõige rohkem leiduda – see on hea soe koht.”

Toodetega on tavaliselt alati kaasas ka täikamm, millega tuleks pärast vastava lahuse peas hoidmist juuksed salk-salgu haaval läbi kammida. “Juuksed võiks läbi kammida mitu korda ning seejärel tuleks juuksed korralikult ära pesta,” juhendas farmatseut.

Väldi kergesti tekkivaid vigu

Siiski võib juhtuda, et täidest või tingudest ei õnnestu vabaneda esimese pesuga. “Kui lahust hoitakse peas liiga vähe aega või kammimisprotsess pole piisav, võivad siiski mõned tingud pähe jääda. Sellisel juhul tuleks kontroll läbi viia vähemalt kolmel või neljal järjestikusel päeval, et veenduda, kas probleem on kadunud või mitte,” sõnas Ketter.

Et täid täiskasvanute pähe ei jõuaks, tuleks pead pesta täide ennetamiseks mõeldud šampooniga. “Nii on väiksem tõenäosus, et täid saavad ühelt pealt teisele liikuda,” lisas ta.

Täide ja tingude ennetamiseks saab ka lastel erinevaid abimeetmeid kasutusele võtta. “Kui probleem lastel kordub, siis soovitus tüdrukutele: tugevad punutud patsid ehk juuksed kinni. Kindlasti tuleks jälgida, et oma kammi või patsikummi ei jagataks sõbraga.”

Et vähendada võimalust täide edasi liikumiseks, tuleks kodus pesta kõik ühiskasutatavad pleedid, diivanipadjad ja muud kohad, kuhu täid kergesti sattuda võivad. Nii takistame probleemil uuesti tekkida ja hoidume võimalikust levikust teistele pereliikmetele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.