Pole veel kindel, mida lähedasele jõuludeks kinkida? Üks võimalus on kinkida tervist. Milliseid tooteid võiks kingituse sisse poetada ning milliseid tasuks igaks juhuks vältida, räägib BENU apteegi proviisor Margot Lehari.
Kingitus, mis parandab tervist
Lehari sõnul on rõõmustav, et inimesed on hakanud veidi mõistlikumalt ja keskkonda säästlikumalt tarbima. “See väljendub selles, et üksteisele kingitakse tooteid, mis ei jää kappi seisma, vaid omavad praktilist lisaväärtust,” rääkis ta.
Apteegist ostetud jõulukingitustel on tema hinnangul üks oluline lisaväärtus: tervise edendamine ja parandamine. “Oma tervist võiks talvisel ja varakevadisel perioodil toetada igas eas inimene,” lisas ta, mistõttu sobivadki kingituseks väga erinevad apteegitooted.
Sobiva kingituse leiab nii nooremale kui vanemale
Proviisori sõnul on suurepäraseks kingituseks kompleksvitamiinid. “Eriti hea koostisega on näiteks Vitamax Q10, Wellwoman ja Wellman Sport,” tõi ta välja. “Sportlike meeste Wellman Sport vitamiin annab ka vähemsportlikele meeste südamele vajalikke aminohappeid ning väsimusevastast toimet on tunda juba nädala pärast,” kirjeldas Lehari.
Lisaks vitamiinidele ja mineraalidele sobivad hästi kingituseks taimsed turgutajad, nagu kuningakepiõli kapslid, korea ženšenn või erinevad aminohapped.
Nii vanemale kui ka nooremale inimesele võiks kinkida ka oomega-3-rasvhapete preparaate, mis vähendavad inimkehas põletikke, mida seostatakse sageli enamlevinud haigustega, nagu ateroskleroos, kõrgvererõhutõbi, astma, diabeet või artriit. “Head ja kvaliteetsed on näiteks Möller’s Dobbel Immunity, Livsane Omega-3 kapslid,” soovitas Lehari.
Proviisori hinnangul on kingisaajal alati hea meel ka D- ja C-vitamiini üle, mida ikka ja alati vaja läheb. “Näiteks sobivad kingituseks kvaliteetsed Pro Expert D-vitamiinid ja Pro Expert C-vitamiinid, mille mittehappeline C-vitamiini vorm on õrn maole. Ühtlasi on see ka parema imendumisega, kuna vabastab toimeainet kogu päeva jooksul ega koorma neerusid eriti suure ja äkilise vitamiinidoosiga,” selgitas ta.
Ilu on alati hea mõte
Lisaks vitamiinidele võiks sobivat kingitust otsida ka apteegikosmeetika seast. Glamuursemaks kingituseks sobivad hästi erinevad niisutavad näoseerumid. “Vichy Liftactiv Supreme seerum ja Vichy Liftactive Supreme päevakreem sobivad hästi alates 40. eluaastast,” tõi ta välja.
“On veel üks luksuslik seerum, mis sobib alates 50. eluaastast: Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity 3D seerum, mis tihendab nahka üleminekuea hormonaalsete muutuste kiuste ning vähendab vanusega tekkinud pigmendilaike,” jagas Lehari soovitusi.
Kindlasti on meeldivaks kingituseks ka nahapuhastustooted, nagu Filorga mitsellaarvesi ja Bioderma Sensibio H2O mitsellaarvesi tundlikule nahale, mis sobivad igas vanuses kingisaajale.
“Ka ihupiimad ning käte- ja jalakreemid on alati head kingitused, eriti kui kinkija ei tea, millise nahatüübiga täpsemalt tegu on,” lisas proviisor. Samuti leiab BENU apteegist palju erinevate kosmeetikabrändide kinkekomplekte.
Näiteks on üheks uuemaks tooteks Uriage Xemose rahustav kreem-õli. “See toode sisaldab muu hulgas vihmametsadest pärit lillipe õli, millel on punetust, sügelust vähendav, väliste tegurite eest kaitsev toime. Samuti vähendab see nahapõletikke ning stimuleerib antimikroobsete peptiidide tootmist,” selgitas ta.
Kvaliteetne meditsiiniseade teenib kingisaajat aastakümneid
Lehari sõnul on üle 50-aastastele heaks kingituseks ka meditsiiniseadmed. “Näiteks vererõhuaparaat, et oleks hea oma tervist jälgida. Hea aparaat on töökindel, paljude lisafunktsioonidega ja on heaks abimeheks aastakümneteks,” rääkis ta.
Proviisor soovitas kingituseks õlavarrelt mõõtvat vererõhuaparaati. “Kuna vanusega muutuvad meie kõikide veresooned jäigemaks ning vähem elastseks, on näiteks randmelt mõõtva aparaadi tulemus sageli ebatäpne. Randme vererõhuaparaat sobib aga hästi nooremale inimesele,” rääkis ta.
Samuti leidub palju inimesi, kellele meeldib end talvel turgutada Doppelherzi toonikuga. “Neile, kes ei saa kasutada 17-protsendilise alkoholisisaldusega toonikut, on valikus ka alkoholi- ja suhkruvaba toonik,” lisas ta.
Väldi ravimeid ja kaalulangetamise toidulisandeid
Kindlasti on ka rida apteegitooteid, mille kinkimist tasuks vältida, kuna see võib kingisaajat solvata või ei pruugi talle sobida. Lehari sõnul võiks hoiduda näiteks ravimite kinkimisest. “Sealhulgas tasuks vältida ka nikotiinasendusravi vahendeid, nagu nätsud ja plaastrid. Suitsetamisest loobumise soov ja tahe peab eelkõige tulema suitsetajalt endalt,” rõhutas ta.
Samuti peaks vältima kaalulangetamise ja üleminekuea vaevusi leevendavaid toidulisandeid, meeste potentsi suurendavaid abivahendeid ja rahustavaid unepreparaate, kuna need pole kingituseks kõige sobilikumad.