Turguta immuunsüsteemi: farmatseut selgitab, kuidas kevadel tervist toetada

Kuivõrd ilmaolud, allergeenid ja hingamisteede viirused võivad immuunsüsteemi nõrgestada, tuleks organismi toetamisele mõelda juba enne, kui võimalik kahju meie tervisele on tehtud.Foto: Shutterstock

Kevad ühes heitliku ilma, allergeenide ja hingamisteede viiruste leviku suurenemisega esitab immuunsüsteemile suure ja keerulise väljakutse. Seetõttu võiks igaüks mõelda, mida saaks juba praegu oma organismi ja hea tervise turgutamiseks ette võtta. Farmatseut Laura Holter selgitab, kuidas immuunsüsteemi praegusel üleminekuperioodil toetada.

Üleminekuperiood võib immuunsüsteemi nõrgestada

Talvest kevadesse liikumisel ehk üleminekuperioodil on inimese organism erinevate tegurite suhtes tavapärasest haavatavam. Kuivõrd ilmaolud, allergeenid ja hingamisteede viirused võivad immuunsüsteemi nõrgestada, tuleks organismi toetamisele mõelda juba enne, kui võimalik kahju meie tervisele on tehtud.

Kuivõrd immuunsüsteem on elutähtis ning hakkab tööle juba inimese elu esimestest sekunditel, mil keha puutub kokku erinevate meid ümbritseva keskkonna teguritega, on väga oluline, et see oleks töökorras ning suudaks meie keha võimalike “sissetungijate” eest kaitsta.

Siin tulevad mängu ülekandefaktorid ehk immuunsüsteemi sõnumitooja molekulid, mis jagavad informatsiooni kahe immuunsüsteemi rakkude vahel ning aitavad seeläbi immuunsüsteemi tugevdada. Kuna ülekandefaktorid ei ole liigispetsiifilised, on mõne teise liigi esindaja immuunsüsteemi poolt toodetud ülekandefaktorid sama tõhusad nii samasse liiki kuuluva looma kui ka inimese puhul. Nii kasutatakse erinevates toidulisandites valdavalt lehma ternespiimast või kanamunakollasest saadud ülekandefaktoreid.

Kuidas immuunsüsteemi turgutada?

Teadlased ei võta immuunsüsteemi toetavate toodete ja ainete valikul arvesse ainult viimaseid avastusi, vaid ka põlvest põlve edasi antud teadmisi ja traditsioone. Tänu sellisele traditsioonilisele kasutamisele on mõnede ainete ja toodete toime juba ulatuslike teaduslike uuringutega kinnitatud.

Nii leidub ka apteegis erinevaid preparaate, milles sisalduvate ainete mõju on teaduslikult tõestatud ning mis aitavad immuunsüsteemi kevade hakul turgutada. Imunital Shots on võimas looduslike ainete komplekspreparaat koos reishi ja shiitake seente ekstraktide, mesilaspiima, ternespiima kontsentraadi ning C- ja B6-vitamiinidega. Üks pudel sisaldab kontsentreeritud aktiivseid koostisosasid immuunsüsteemi säilitamise tagamiseks.

Imunital Shots tagab kevadel tugeva tervise. Allikas: BENU

Preparaadis sisalduva veise ternespiima kasulik toime inimese organismile pakuti välja juba 19. sajandil. Praegused edusammud toiduainete tehnoloogias võimaldavad saada stabiliseeritud veiste ternespiima kontsentraati, mida saabki kasutada just toidulisandina. Suukaudselt saadavat ülekandefaktorit ei saada inimestelt ega ühegi imetaja või looma veretoodetest ja seega ei kaasne sellega eeldatavasti vere kaudu või loomsetest kudedest pärinevatesse haigustesse nakatumise oht.

Reishi seent kasutati omakorda Hiinas tervise turgutamiseks juba aastatuhandeid tagasi ning tänaseks on selle kasulik toime organismile teadusuuringutega tõestatud. Nii aitab reishi seen säilitada immuunsüsteemi normaalset talitlust ja vereringe normaalset seisundit. Vitamiin B6 aitab omakorda kaasa immuunsüsteemi normaalsele toimimisele ja hormonaalse aktiivsuse regulatsioonile. 

Farmatseut Laura Holter kinnitab, et Imunital Shots on võimas looduslike ainete komplekspreparaat.Allikas: Imunital

Farmatseut Laura Holter kinnitab, et Imunital Shots preparaat treenib organismi ja immuunsüsteemi ette ning omab seejuures pikaajalist immuunsust toetavat kasulikku toimet. Üle 3-aastased lapsed ja täiskasvanud võiksid tarvitada 1 pisipudeli päeva esimeses osas. Kindlasti ei tohiks päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust ületada ega kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise või tervisliku eluviisi asendajana – mitmekülgne ja tasakaalustatud toitumine ja regulaarne liikumine on samuti hea tervise alustalad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.