Eucerini blogi

Kas päikesekaitset tuleks kasutada juba kevadel?

Kevadel näeb päikesekiiri aina rohkem pilve tagant nina välja pistmas ning seega muutub ka UV-kiirgus päev-päevalt aina intensiivsemaks. Kas see tähendab, et on paras aeg hakata kasutama päikesekaitsekreeme või on selleks veel vara? Muide, vastus võib sind üllatada.

Vajalik aastaringselt

Levinud arvamuse järgi võiks päikesekaitsekreemi kasutada vaid siis, kui päike juba intensiivsemalt särab ehk vaid suvekuudel või päevitamise ajal. See aga ei vasta tõele. 

Nimelt mõjutab päike inimese nahka ka sügis- ja talvekuudel, ka siis, kui taevas on suvekuudega võrreldes oluliselt pilvisem ja päevad lühemad. Pilved ei takista ohtlikul UV-kiirgusel meie naha toimimismehhanisme pidevalt mõjutamast. Seega võib vastus küsimusele olla mõnevõrra üllatuslik: nahka peab päikese eest kaitsma aastaringselt, sõltumata pilvisusest või päevade pikkusest.

Niisiis, kui mõtled päikesekaitsevahenditele alles märtsis, oled mõnes mõttes juba hiljaks jäänud. Kuid parem hilja kui mitte kunagi — nahk tänab sind praegu vastuvõetud otsuste eest hiljem.

Sobiv valik

Sageli võib inimeses tekitada segadust, millist päikesekaitsevahendit ikkagi valida. Tõepoolest, valikus on erineva tekstuuriga päikesekaitsepiimasid, -emulsioone ja loomulikult kreeme. Samuti võib leida erinevate SPF-faktoritega päikesekaitsevahendeid ning ehkki lõplik valik sõltub eelkõige sinu naha eripärast, mängib siin rolli ka kasutaja vanus ja isiklik eelistus.

Kui sinu nahk on rasune või kaldub näiteks aknele, sobib hästi Eucerini Oil Control geeljas päikesekaitsekreem, mis on ülikerge konsistentsiga ning ei koorma nahka üleliigselt. Samuti sisaldab kreem glütsüretiinhapet, mis toetab naha DNA parandamise mehhanismi. Oil Control tootesari on läikevastase toimega, seda tänu rasueritust pärssivale tehnoloogiale.

Kui nahk kaldub päikeseallergiale või on päikese suhtes väga tundlik, tulevad appi alfa-glükosüülrutiini sisaldavad päikesekaitsevahendid, mis aitavad allergia tunnuseid juba eos ennetada. Eucerini sarja kuuluv Sun Allergy Protect geeljas päikesekaitsekreem pakub nahale tõhusat kaitset seda enim ohustava UV-kiirguse eest ning neutraliseerib vallandunud vabad radikaalid, ennetades potentsiaalseid probleeme ka polümorfsele valguslööbele kalduval nahal.

Ennetab enneaegset vananemist

Nahk vajab kaitset igas vanuses, seda loomulikult ka täiskasvanueas, mil nahas toimuvad võrreldes lapseeaga juba hoopis teistsugused protsessid. Et igasugune liigne kokkupuude päikesevalgusega võib viia naha enneaegse vananemiseni, mida teatakse ka kui fotovananemist, on selle ennetamiseks vaja kasutada tõhusaid ning nahale sobivaid päikesekaitsevahendeid. Õigupoolest on kuni 90% enneaegse vananemise märkidest seotud UV-kiirgusega — seda enam on vaja teda kaitsta.

Naha fotovananemist aitavad edukalt ära hoida Photoaging Control päikesekaitsepiim, mis pakub tõhusat kaitset nii näo- kui dekolteepiirkonnale, ning eriti kerge päikesekaitsepiim, mis imendub tänu oma konsistentsile vaid hetkega. Lisaks on samal sarjal pakkuda ka fotovananemisvastane tooniv hele päikesekaitsekreem, milles sisalduvad hüaluroonhape ja mineraalpigmendid annavad nahale lisaks kaitsele ka ühtlase jume.

Kui oled hädas pigmendilaikudega või soovid nende tekkimist vältida, sobib selleks hästi pigmenteerumisvastane päikesekaitsepiim. Selle toote koostisest võib leida Eucerini poolt patenteeritud koostiosa tiamidooli, millel on dermatoloogiliselt tõestatud mõju pigmendilaikudele ning nahalt eemaldamisele.

Kui tugev on piisav?

Võib tekkida küsimus, kui suur peaks olema päikesekaitsevahendi SPF-faktor. Et kaitse UV-kiirguse eest oleks võimalikult tõhus, kuuluvad Eucerini tootesarjade valikusse 30 SPF, 50 SPF ja 50+ SPF päikesekaitsevahendid.

Kõik selliste SPF-faktoritega Eucerini tooted tagavad päikesekiirguse ohustavate omaduste eest hästitoimiva ning efektiivse kaitse. Siiski tasub meeles pidada, et mida suurem see arv on, seda tõhusam on ka kaitse. Seega võimaldab tooteinfo teha oma nahale, vanusele ja eelistusele vastavalt sobivaima valiku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.