Nahk kisub ja sügeleb? Neli põhjust, miks tuleb seda kindlasti niisutada

Pole harv juhus, kui nahk hakkab kuivuse tõttu sügelema ning selle tulemusel tekivad valulikud või isegi põletikulised nahalõhed.Foto: Shutterstock

Talvised olud ja külmakraadid avaldavad mõju ka meie nahale, mis väljakutsete keskel sellegipoolest kuivemaks võib muutuda. Seetõttu vajab nahk regulaarset niisutust ning talvekliimale sobilikke nahahooldustooteid. Siin on neli kõige olulisemat põhjust, miks nahka niisutada tuleb.

  1. Õige kreem aitab säilitada naha niiskustasakaalu

On üsna tavaline, et talvel pole nahk võimeline oma niiskustasakaalu säilitama – sellest annab tavaliselt märku kuiv ja kiskuv nahk, aga ka ketendus, mida esineb sageli näiteks näonahal, kätel ja jalgadel. Pole harv juhus, kui nahk hakkab sügelema ning selle tulemusel tekivad valulikud või isegi põletikulised nahalõhed.

Seetõttu tasub igapäevaseks nahahoolduseks leida toode, mis sisaldaks naha loomulikke niisutustegureid ehk selliseid koostisosi, mida leidub ka inimese enda kehas. Üheks selliseks on uurea, mille sisaldus võib organismis väheneda just talvekuudel. Uureat sisaldav Eucerini tootesari UreaRepair on loodud spetsiaalselt kuivale ja tundlikule nahale ning igaüks leiab kindlasti endale sobiva toote vastavalt probleemsele piirkonnale (jalad, käed, keha).

  1. Niisutamise abil paraneb naha tekstuur

Kuigi sügavad ja loomuliku vananemise käigus moodustunud kortsud on märk pikast ja naeratusi täis eluteest, tekitavad esimesed kurrud ja peened kortsud siiski paljudes inimestes trotsi ja pahameelt – seda eriti siis, kui need ilmnevad nahale juba siis, kui neid veel ei oodata.

Siiski saab naha enneaegset vananemist õigete nahahooldustoodetega ära hoida: mõistagi on väga olulisel kohal ka päikesekiirgus, mis on fotovananemise peamine põhjus, kuid ka niisutamine aitab naha tekstuuri parandada ja peeneid kurde täita. Siinkohal on abiks Eucerini tootesarjad Hyaluron-Filler, mis on loodud võitlemaks esimeste vananemisilmingutega, ja Hyaluron-Filler + Elasticity, mis sobib suurepäraselt kasutamiseks juba sügavamate kortsude korral.

  1. Niisutatud nahk on abiks nahaprobleemide ja -haiguste korral

Kuna kuiva naha kaitsebarjäär on nõrgem, võib selle probleemi esinemine kutsuda esile ka juba mõne olemasoleva või sootuks uue nahaprobleemi. Näiteks võib probleem vallandada psoriaasi või atoopilise dermatiidi, mis valmistavad mõlemad palju ebamugavustunnet ja stressi.

Kuna psoriaasile iseloomulikud laigud võivad sageli tekkida küünarnukkidele, põlvedele, kätele ja jalgadele, on ka siinkohal sageli abi just uureat sisaldavatest nahahooldustoodetest, mis aitavad nahka uuendada ning hoiavad ära sügeluse ja ketenduse süvenemise. Kui kuiva naha mure korral piisab 5% uureat sisaldavast kreemist, siis väga kuiva naha puhul tuleks kasutamiseks valida 10% või 30% uureat sisaldav hoolduskreem.

  1. Vaid terve nahk töötab kaitsva kilbina

Kuna nahk on meie suurim elund, on see ka barjäär, mis kaitseb organismi erinevate keskkonnategurite eest. Kuivõrd päikesekiirgus, külm tuul, karge õhk ja õhusaaste võivad naha kaitsebarjäärile negatiivselt mõjuda, ongi oluline, et toetaksime seda “kaitsvat kilpi” ka omalt poolt.

Seetõttu on naha niisutamine väga olulise tähtsusega just tagala kindlustamise seisukohalt. Ära unusta nahka niisutada nii hommikul kui ka õhtul – “vaenlastega” võidelda suudab vaid terve nahk!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.