Ennetus on parim ravi: füsioterapeuti võib külastada ka siis, kui probleemi veel ei olegi

Väärt füsioterapeut sukeldub patsiendi tegevustesse ja eluviisi ning tuvastab nõnda lisaks juba olemasolevatele "segajatele" ka tulevikus tekkida ähvardavad füüsilise tervise ohud.Foto: Shutterstock

Arusaam, et füsioterapeudi vastuvõtule tasub minna alles siis, kui häda juba käes või kusagilt valutab, on väga levinud. Tegelikult ei pea füsioterapeudilt nõu küsimiseks sugugi ära ootama vigastust või pakitsust luudes-liikmetes.

Füsioteraapiasse võib pöörduda ka ennetavalt, sest see aitab astuda suure sammu vigastuste vältimise ja heaolu suurendamise suunas.

Tegutse ennetavalt ja teadlikult

Teatavasti on ennetamine parim haiguste ravim ning just seetõttu tasub füsioterapeudi vastuvõtule aeg broneerida juba enne seda, kui häda käes.

Väärt füsioterapeut sukeldub patsiendi tegevustesse ja eluviisi ning tuvastab nõnda lisaks juba olemasolevatele “segajatele” ka tulevikus tekkida ähvardavad füüsilise tervise ohud.

Vigastuste tekkimisele võib viidata näiteks see, kui muidu heas vormis ja regulaarselt treeniv inimene ei tee enne sportima asumist soojendust üldse või teeb seda ebaefektiivselt. Seda teades saab spetsialist jagada näpunäiteid, mis aitavad head vormi hoida ja edasi sportida vigastustevabalt.

Nii mõnigi kord selgub füsioterapeudiga konsulteerides, et oma keha kasutatakse teatud tegevuste ajal (olgu selleks igapäevane kontorilaua taga istumine, sportimine või beebi süles kandmine) veidi valesti ning seetõttu on tekkinud näiteks rühihäired, mis endast veel valuga märku ei anna. Et valu ei tekiks ka tulevikus, vajab kehaasend ennetavat korrigeerimist ning siingi saab füsioterapeut oma teadmistega abiks olla.

Füsioteraapia aitab kehal töötada täie võimsusega

Reakt Füsioteraapia füsioterapeut Rainar Vahtrik nõustub ennetussoovitustega ja kinnitab, et füsioterapeudi poole ei pea sugugi alati pöörduma kindla probleemiga. Kasuks tuleb ka lihtsalt rutiinne kontroll veendumaks, et füüsiline võimekus vastab soovidele.

Vahtrik täpsustab, et vastuvõtu käigus õpib spetsialist patsienti tundma, analüüsides tema liikumist, rühti ning lihastiku seisukorda. Seejärel luuakse vastavalt patsiendi soovitud eesmärkidele isikupärastatud raviplaan.

“Kasutame süsteemset kooslust manuaalteraapiast ning liikumisest, et aidata kehal töötada täie võimsuse juures ja saavutada patsiendil parim versiooni iseendast,” julgustab Vahtrik füsioterapeudi vastuvõtule aega broneerima.

Keskendu oma heaolule

Igaühe elus tuleb ette perioode, kus võideldakse käest läinud toitumise ja kaootilise elustiiliga, mis on kaasa toonud ka vaimse kurnatuse. See omakorda võib põhjustada terviseprobleeme ja füüsilist valu. Ka sellistel perioodidel võib füsioteraapiast saada imetegija, mis aitab muuta suhtumist oma kehasse. Mida enam hoolitsed oma keha eest, seda paremaks muutub ka sinu vaimne tervis.

Vanade väärarusaamade tõttu ei kipu terved inimesed füsioteraapiast abi otsima. Tegelikult aga aitab füsioteraapia lisaks olemasolevate hädade leevendamisele parandada ka üleüldist heaolu ja ennetada paljusid tervisehäireid.

Kui tunned huvi füsioteraapiateenuste vastu, vaata teenusepakkujaid üle Eesti Stebby keskkonnast SIIT

Tuhanded teised aktiivsed võimalused enda heaolu parandamiseks ja vormi säilitamiseks leiad Stebby keskkonnast SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.