Haige töötaja on ettevõttele kulu, ennetav tervise toetamine aga tulu

Tervisekindlustuse pakkumisega võidavad mõelmad osapooled – nii tööandja kui ka töötaja.Foto: Shutterstock

Tempokas töörutiinis on raske oma heaolu prioritiseerida, mistõttu jääb tihti enda eest hoolitsemine töökohustuste järel unarusse. Ilma tervisele tähelepanu pööramata on aga keeruline püsida pikaajaliselt efektiivne ja rõõmsameelne. Ehk seetõttu ongi eestlane tervena elatud aastate puhul Põhjamaadest keskmiselt umbes kümme aastat maas? 

Konkurentsitihedal tööturul otsivad tööandjad pidevalt võimalusi tipptalentide meelitamiseks ja hoidmiseks. Kuigi palk ja erinevad soodustused on olnud tavapärast motivaatorid, võib täiendava tervisekindlustuse pakkumine lisahüvena muuta olukorda.

Töötajate heaolu ja efektiivsuse kasv

Uuringud on tõestanud otsest seost kvaliteetse tervishoiu ligipääsu ning töötajate heaolu ja tootlikkuse vahel. Journal of Occupational Health Psychology avaldatud uuringu kohaselt on tervemad töötajad rohkem kaasatud, puuduvad vähem töölt ja on rohkem keskendunud oma ülesannetele.

Täiendava ravikindlustuse pakkumisega annavad tööandjad võimaluse kiirele meditsiiniabile, mis võivad vähendada töölt puudumise aega ja tõsta üldist motivatsiooni. 

Ahvatlev tööandja, kellest peetakse lugu

Palk ei ole enam ainus määrav faktor töökoha valikul. Täiendav ravikindlustus võib olla uue koha otsimise jaoks tugev eristav tegur.

Ülemaailmse konsultatsioonifirma Merceri küsitluse kohaselt peab 79% töötajatest tervishoiuhüvitisi oluliseks hüveks ettevõttega liitumisel või sinna jäämisel. Selle boonuse pakkumine võib aidata tekitada huvi tipptalentide värbamisel ja hoida juba olemasolevaid väärtuslikke töötajaid, vähendades värbamis- ja koolituskulusid.

Hingerahu töötajale

Tervisekindlustuse pakkumisega võidavad mõelmad osapooled. Kui tööandja saab vastu tervema ja hoitud töötaja, siis töötaja ise saavutab hingerahu, kuna ootamatu mure korral on kaitse olemas. See vähendab igapäevast stressi ja ülemõtlemise ohtu, annab finantsilise kindluse õnnetuse korral ning pakub tihti varajast ennetust. 

Näiline keerukas haldamine peletab eemale

Palju nähakse lisahüvede pakkumises (tervisetoetus ja -kindlustus) ainult täiendavaid kulutusi, mis tagasi ei too ja on n-ö luksus töötajatele. Tõenäoliselt on kulud ja kogu protsess – pakkujate leidmine, koostöölepingute sõlmimine, töötajate haldus – kõige hirmutavam osa ning seetõttu lükatakse seda tihti edasi.

Tegelikkuses on pilt vastupidine, vastavalt Maailma Majandusfoorumi uuringule võib iga töötajate heaolu edendamiseks investeeritud euro tagasi tuua 2,30 eurot investeeringutasuvust (ROI). Kui see investeering aga jäetakse tegemata, võib see kulmineeruda töötajate läbipõlemise ning pikaajaliste haiguspuhkustega. 

Siiski tundub kindlustuse pakkumisega alustamine pikk protsess, kuna esmalt tuleb selgeks teha töötajate soovid ning seejärel otsida sobiv kindlustuspakkuja, kes kõikide nende soovidega arvestaks, koostaks unikaalse pakkumise ja jätkaks suhtlust ka pärast poliiside sõlmimist, sest nii palju kui on töötajaid, nii palju on ka erinevaid vajadusi ja küsimusi.

Stebby võimaldab uudse tervisekindlustuse mooduliga tervisekompensatsiooni ning -kindlustust mugavalt kombineerida ja pakkuda kõike seda ühes keskkonnas. Seega toimub haldus, otsustamine ja arveldamine kõik ühes kohas, mis nõuab tööandjalt vähem ressursse ja loob töötajale kindla keskkonna oma tervise kaitsmiseks. 

Unikaalne tervisekindlustuse moodul lihtsustab tööd

Stebby uus ravikindlustuse moodul üheskoos 360° Tervisekaitsega pakub kolme erinevat tervisekindlustuse paketti kogu ettevõtte töötajatele – Ela Tervelt, Ravi Kiirelt ning Ole Hoitud, mis arvestavad töötajate soovidega ning sealhulgas kohalduvad ka maksuvaba tervise edendamise kuludega (400 eurot aastas). Sealhulgas jätavad paketid ka piisavalt valikuvabadust ning paindlikkust ka töötajatele. Kes soovivad lisaks kindlustusele kasutada Stebbys tervisekompensatsiooni, saavad näiteks valida Ela Tervelt paketi, mis jätab alles ka 200 eurot maksuvaba terviseraha heaoluteenuste soetamiseks.

Seetõttu on kindlustus töötaja jaoks teenus, millega saab valida, kas ja palju ennetustööd tervise kasuks teha. Oluline on ka see, et tööandjale ei tekita see lisaks uusi maksukohustusi, vaid paketid on maksuvabaks terviseedenduseks mõeldud. 

Pakettide aktiveerimise ja valiku andmise kogu ettevõttele saab teha tööandja. Üksikisik pakette eraldi soetada ei saa. 

Nii tervisekindlustus kui ka heaolukompensatsioon on mõlemad hallatavad Stebbys. Uuri lisa 360° Tervisekaitse kohta https://business.stebby.eu/tervisekaitse/ ning üle 9000 heaoluteenuse leiad stebby.eu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.