Reisi targalt: enne välisriiki minekut kontrolli, kas vajad ravimite kaasavõtmiseks luba

Ka käsimüügiravimite reisile kaasavõtmisel tuleb jälgida koguseid ja ravimipakendite suuruseid.Foto: Depositphotos

Ravimitega reisimisel on omad reeglid. Sestap tuletab ravimiamet meelde, et enne välisriiki minekut tuleks alati kindlaks teha, kas kaasavõetavad ravimid on sihtriigis lubatud või tuleb reisijal nende kaasavõtmiseks taotleda luba.

Käsimüügiravimite kaasavõtmisel jälgi koguseid

Käsimüügiravimite kaasavõtmisel tuleb jälgida koguseid ja ravimipakendite suuruseid. Kui reisija tahab võtta lubatust suuremas pakendis või koguses käsimüügiravimeid kaasa, peab ta selleks taotlema ravimiametilt luba. 

Käsimüügiravimeid võib välisriiki minnes kaasa võtta kuni 10 erineva nimetusega ravimit ja üht ravimit kuni 5 pakendit. Ühe pakendi suurus võib seejuures olla kuni:

  • 200 tabletti või kapslit
  • 500 g pulbrit lahuse valmistamiseks
  • 500 ml suukaudset või infusioonilahust
  • 30 ampulli või viaali süstitavat ravimit
  • 200 ml/200 g välispidist ravimit
  • 200 annust inhaleeritavat (st sissehingatavat) ravimit
  • 10 ravimplaastrit
  • 50 g homöopaatilisi graanuleid
  • 100 g drooge.

Ka loomaravimite lubatud kogused on piiratud

Reisil kaasasoleva looma raviks võib loomale mõeldud käsimüügiravimeid kaasa võtta kuni 5 erineva nimetusega ravimit ning üht ravimit kuni 3 pakendit. Lubatud pakendite suurused on samad nagu inimestele mõeldud käsimüügiravimitel.

Kui looma käsimüügiravimi pakend ületab lubatud suurust või arsti ettekirjutusel on vaja suuremas koguses käsimüügiravimeid kaasa võtta, tuleb ravimiametilt taotleda luba.

Retseptiravimitega reisides ära unusta tõendit

Retseptiravimeid võib reisija kaasa võtta talle väljakirjutatud koguses ehk kogus, mis on märgitud patsiendi retseptile.

Koos ravimitega tuleb kindlasti kaasa võtta ka elektroonilise retsepti kuvatõmmis/väljatrükk, paberretsepti koopia või arsti teatis ravimite tarvitamise vajaduse kohta. Neid dokumente võivad tollitöötajad kontrollida piirpunktis või lennujaama turvakontrollis. 

Samad nõuded kehtivad ka lemmikloomade retseptiravimitele. 

Narkootiliste ja psühhotroopsete ravimitega reisides kehtivad erinevad nõuded

Narkootiliste ja psühhotroopsete ravimitega reisides kehtivad erinevad nõuded vastavalt sellele, kas reisida Schengeni riikides või väljaspool Schengeni ala.

Reisides Schengeni riiki koos narkootiliste või psühhotroopsete ravimitega, tuleb reisijal kaasa võtta Schengeni tunnistus. Tunnistust on vaja ka juhul, kui reisil ainult läbitakse Schengeni riiki või sellise riigi lennujaama. Schengeni tunnistust saab küsida igast apteegist. 

Reisides narkootiliste või psühhotroopsete ravimitega väljaspool Schengeni ala peab kindlasti kaasa võtma elektroonilise retsepti kuvatõmmise/väljatrüki, paberretsepti koopia või arsti teatise ravimite vajaduse kohta.

Reisides narkootiliste ja/või psühhotroopsete ravimitega väljaspool Schengeni ala on oluline tutvuda ka sihtriigi ja lävitavate riikide nõuetega. Võib ette  tulla olukordi, kus reisija peab taotlema ka sihtriigi luba narkootiliste või psühhotroopsete ravimite kaasavõtmiseks.

Ravimiamet soovitab ka teiste ravimite puhul tutvuda sihtriigi nõuetega, sest mõned ravimid, mis on Eestis lubatud, võivad teises riigis olla keelatud. Vajaliku info leiab näiteks riigi saatkonna, kohaliku ravimi- või tolliameti veebilehelt. Abiks on ka veebileht Reisi Targalt või reisibüroo, kelle kaudu reis ostetakse. Kogu vajaliku info ravimitega reisimise kohta leiab SIIT

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.