Dr Schneideri teatel tekib migreenihoog kõige sagedamini varahommikul. “Kroonilise peavaluga patsient – eriti juhul, kui ta tarvitab liiga palju valuvaigisteid – on varastel hommikutundidel valule vastuvõtlikum, sest õhtuste tablettide toime hakkab sel ajal lõppema,” rääkis ta. Magamise ajal tekkiva migreenihoo puhul jääb valuvaigisti võtmine hiljaks, mistõttu pole see efektiivne.
Dr Schneideri sõnul saab varahommikuse migreenihoo vältimiseks siiski üsna palju ära teha. Selleks tuleb järgida kindlaid unehügieeni reegleid.
Kindlasti peaks minema magama ja ärkama iga päev võimalikult samal ajal – olenemata sellest, kas on töö- või puhkepäev. Muutused peaks jääma pooleteise tunni sisse: “Migreenipatsiendi ajule ei meeldi muutused.”
Tähtis on vältida nii liiga vähe kui ka ülemäära kaua magamist: ideaalselt peaks uni kestma seitse kuni üheksa tundi.
Rutiin päästab
Ka ei tohi võtta magamistuppa nutiseadmeid kaasa – pane need mujale laadima, siis ei teki kiusatust neid vaadata, kui peaksid öösel üles ärkama.
Samuti tuleks luua kindel õhtune une-eelne rutiin: loe pool tundi enne magama heitmist raamatut, kuula muusikat või tee venitusharjutusi ning kindlasti väldi nutiseadmete kasutamist.