Kõnni terviseks: milliseid terviseradasid sel sügisel avastada?

Pirita terviserajad.Foto: SA Eesti Terviserajad

Regulaarne kõndimine tugevdab südant, vähendab haiguste tekkimise riski, tõstab energiataset, parandab immuunsust, võitleb ärevuse ja depressiooniga, toniseerib jalgu ja tagumikku ning aitab kaalulangetamisel. Niisiis tasub aga jalad kõhu alt välja ajada ja loodusesse seiklema minna.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juht Alo Lõoke kinnitab, et terviserajad pakuvad avastamisrõõmu igal aastaajal. Koroonaaeg on huviliste hulka tublisti kasvatanud ja nii julgustab Lõoke avastama ka vähemlevinuid terviseradasid ning jagab Tervisekassa podcastis häid vihjeid.

Küllap iga eestlane teab, et Viru raba on imeilus koht jalutamiseks. Sestap on see üldiselt ka nädalavahetustel paksult rahvast täis. Seega tasub ikka meelde tuletada, kilomeetreid on võimalik koguda mujalgi ja ruumi enda liigutamiseks on Eestis rohkem kui küll.

Terviseradade suureks plussiks on see, et need on aastaringselt hooldatud ja kõigile tasuta kättesaadavad. Üle Eesti on hetkel avatud 122 terviserada ehk hooldatud liikumisradasi on üle 1100 kilomeetri.

Sügishooajal soovitab Lõoke minna näiteks avastama Harjumaal nii Järve, Sütiste, Harku kui ka Pirita radasid. Kui muidu on harjumuseks saanud Viru raba külastamine, siis teinekord tasub sealt veidi edasi sõita ja uudistada hoopis Kolgaküla terviseradasid.

Ja muidugi teisteski maakondades on palju ilusaid terviseradasid. Sügisel on mõnusad tervisespordi harrastamise rajad näiteks Jõulumäe rajad, mis asuvad kaunis osoonirikkas Pärnumaa luitemännikus. Lisaks toob Lõoke eraldi välja Antsla terviseraja. Ja suur pluss on see, et lisaks heale enesetundele leiab kõigilt neilt radadelt praegusel aastaajal ka palju metsasaadusi.

Kõikide terviseradade asukohad leiad veebilehelt terviserajad.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.