Tervise Arengu Instituudi andmeil on esimestel elukuudel ainult rinnapiima saavate laste arv Eestis viimasel kümnendil vähenenud. Rinnaga toitmise edendamiseks korraldatakse augustist novembrini koolituspäevi, et tõsta haiglatöötajate teadlikkust ning laiendada beebisõbralike, rinnaga toitmist edendavate haiglate võrgustikku.
WHO ja UNICEF soovitavad lastel alustada rinnaga toitmist esimese sünnitunni jooksul ja toita esimese kuue elukuu jooksul last üksnes rinnapiimaga. Imikuid tuleks rinnaga toita nõudmisel – nii sageli kui laps soovib. Alates kuue kuu vanusest peaksid lapsed hakkama sööma ohutut ja piisavat täiendavat toitu, jätkates samal ajal rinnaga toitmist kuni kahe aasta vanuseni või kauem.
„Vahetu sünnitusjärgne nahk-naha kontakt emaga ja esimesel võimalusel oma ema rinnapiima pakkumine on parim algus lapse elule ja tervisele. Sünnitusmajas saab see kõik alguse ja nii saab just sünnitusmaja kaasa aidata, et oma ema rinnapiim oleks lapsele esimene ja ainus toit kuni kuuenda elukuuni. Samuti tuleb toetada neidki emasid, kellel kohe alguses ei õnnestu lapsele rinnapiima pakkuda, et nad ei loobuks proovimast,” ütles rinnaga toitmise edendamise Eesti komitee liige, beebisõbralike haiglate võrgustiku koordinaator, ämmaemand Kärt Maalinn.