Vähene kehaline aktiivsus on seotud globaalselt mittenakkuslike haiguste levimusega, inimeste elukvaliteedi halvenemisega ning tervishoiule tehtavate kulutuste kasvuga nii indiviidi kui kogu ühiskonna tasandil. Enneaegse surma riskitegurite seas on vähene kehaline aktiivsus tähtsuselt neljandal kohal.
Teadusajakirjas BMJ Open Sport & Exercise Medicine ilmus artikkel, mille ligi 150 autorit juhivad tähelepanu kehalisele aktiivsusele kui ülimalt olulisele tervist mõjutavale tegurile. Artikli autorid põhjendavad vajadust suurendada kehaliste harjutuste kaalutletud ja sihipärast kasutamist paljude mittenakkuslike haiguste ennetamises, ravis ja taastusravis.
Erinevate uuringute andmeid üldistades tõdevad autorid, et regulaarne liikumine, eriti aeroobsed (vastupidavuslikud) kehalised koormused nagu näiteks kõndimine, matkamine ja jalgrattasõit, on oluliseks teguriks paljude mittenakkuslike krooniliste haiguste ennetamises, ravis ja taastusravis. Kehaliste harjutuste positiivne mõju on hästi tõendatud näiteks südame-veresoonkonna haiguste, teist tüüpi diabeedi, neurodegeneratiivsete haiguste ja teatud vähitüüpide puhul. Südame-veresoonkonna haigestumise riski võib vähendada kõigest 15 minutit igapäevast mõõdukas tempos liikumist.