Terviserajad alustavad koos president Kersti Kaljulaidiga üle-eestilise matkasarjaga

Sarja esimene matk toimub laupäeval Rakveres

Matkasarja esimesel üritusel saavad huvilised koos president Kersti Kaljulaidiga läbida Rakvere linnaretke.Foto: Shutterstock

Sel laupäeval, 22. jaanuaril stardib Eesti Terviseradade ja president Kersti Kaljulaidi algatatud matkasari, mis kutsub nii noori kui ka vanemaid nädalavahetustel õues aega veetma ja rohkem liikuma.

Sarja esimene üritus toimub Euroopa Spordilinna tiitliga pärjatud Rakveres, kus huvilised saavad koos president Kersti Kaljulaidiga osaleda linnaretkel läbi tänavate, parkide ja terviseradade.

SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõokese sõnul on jalutamine ja tempokam liikumine üks lihtsamaid võimalusi enda füüsilise aga ka vaimse vormi hoidmiseks.

„Laupäeval Rakverest alguse saava matkasarja raames korraldame igas kuus mõnes Eestimaa paigas pikema või lühema retke ja kutsume koos president Kaljulaidiga inimesi nädalavahetustel õues pikemalt liikuma. Laupäeval-pühapäeval, kui vaba aega on rohkem, võiks meist igaüks leida paar tundi jalutamiseks või siis tõsisemaks sportimiseks – kas üksi, sõpradega, või perega.“

Lõoke lisas, et liikumiseks ei pea tingimata kodust kaugele sõitma, vaid pigem tasub oma koduümbruses leida vaheldusrikas ja põnev rada – seda ikka selleks, et liikumine oleks võimalikult lihtne. 

Matkasarja esimesest üritusest võtab osa president Kersti Kaljulaid, kes on sage looduses liikuja ja sportija ning ka rahvaspordiüritustel osaleja nii rattal, joostes kui ka suuskadel. Lisaks osaleb Kaljulaid reedel Rakvere vallas toimuval kohaliku spordikogukonna kohtumisel, kus arutatakse piirkonna liikumisharrastusvõimaluste arendamist ja koostööd.  

“Liikumine ja matkamine on kõigile jõukohane ja ei nõua erivarustust või -oskusi, nii et ega väga head põhjust, miks mitte nädalavahetusel mõned tunnid õues liikuda, ju ei ole. Eks me muidugi teame, et võimalusel on inimene ka laisapoolne ja leiab miljon head põhjust, miks mitte välja tulla,” märkis president Kersti Kaljulaid.

“Me mõtlesime terviseradadega, et anname nüüd ühe põhjuse juurde, miks siiski ennast igal nädalavahetusel natuke aktiivsemalt liigutada – teeme seda üheskoos! Ja harjumus liikuda ja aktiivne olla on midagi, mis kas tekib või ei teki juba lapseeas, nii et kutsume kõiki kaasa koos peredega,” lisas president Kaljulaid.

„Arvestades, et laste tervislike harjumuste kujundamisel on vanematel väga suur roll, võiks vähemalt korra nädalas lastega ühiselt kerge matka ette võtta või veidi sportida,“  julgustab Lõoke järeltulijatega koos liikuma.

Matkasarja esimene pooleteisttunnine linnaretk Rakveres stardib Rakvere Spordikeskuse juurest (Kastani 12) laupäeval, 22. jaanuaril kell 11 (kogunemine kell 10.30).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.