Kui oled aga hädas rahutu unega ja pideva ärkamisega, peaksid Karjuse sõnul jälgima Hiina meditsiini järgi organite toimimist – seda, mis kell hakkab mingi organ tööle. Näiteks töötab maks ühest kolmeni, kolmest viieni kopsud ja viiest seitsmeni jämesool. “Tabeleid on erinevaid, neid tasub probleemi korral uurida,” lisas ta.
Kui tiksud ärkvel varahommikul ja mure on kopsudega, peaks Karjuse sõnul vaatama, milliste taimedega saaks nende energiat tugevdada. Siinkohal tõttavad appi näiteks kopsurohi, meliss, üheksavägine, maarjalepp ja sookail.
Kui magu on ärritunud või sul esineb maksaga probleeme ja need hakkavad end öösel puhastama, on hea, kui vaatad oma päevase menüü üle, eelistades selliseid toiduaineid, mis ei koormaks su keha.
Seda, milline teeb su organismile head ja millisest peaks pigem hoiduma, pead ise katsetama, sest oleneb suuresti inimesest. Küll aga on Karjuse teatel heaks maksapuhastajaks maarjaohakas, samuti toidukanepilehed ja -seemned, hanijalg ning soolikarohi.
Lusikakaupa, mitte tassiga
Kui jääd aga raskesti magama, peaksid katsetama südametegevust rahustavaid taimesid, näiteks looduslikes unerohtudes kasutatavat veiste-südamerohtu, sest see aeglustab südamerütmi. Samuti tasub proovida tihasheina.
Ka tasub meeles pidada, et vahetult enne magamajäämist pole mõtet juua suure tassitäie taimset teed, sest siis ärkad keset ööd pissihädaga. Pigem kasuta enne uinumist taimedest valmistatud glütseriini või alkoholi baasil tinktuuri. Või võta lusikatäis tõmmist.