Ta täpsustas, et äsja alanud uuringus kasutatakse süljeproovide analüüsimiseks sarnaselt ninaneelukaape proovidega PCR-testi, mis määrab viiruse nukleiinhape ehk RNA. Seega on süljeproovist võetud proovi tulemuse kinnitamiseks kuluv aeg sarnane ninaneelutestiga.
Küll aga tõi Milani välja, et äsja alanud uuringus katsetatakse ka mõnevõrra lihtsamat ja kiiremat meetodit viirusmaterjali proovist vabastamiseks, mis positiivsete tulemuste korral võiks proovi ettevalmistamiseks kuluvat aega lühendada.
Kas kiirtestid on muudetud senisest usaldusväärsemaks?
Mõne aja eest avaldas Euroopa Komisjon info, et on otsustatud eraldada 100 miljonit eurot, et hankida kõigile liikmesriikidele seni ebausaldusväärseks peetud, ent järjest täpsemaks muutuvaid koroona kiirteste.
Kas see tähendab, et kiirteste on arendatud ja muudetud need piisavalt usaldusväärseks ning neid võiks hakata laiemalt kasutama?
Milani ütles, et kui kevadel räägiti põhiliselt antikehade testidest, mis määravad, kas inimene on põdenud koroona läbi, siis nüüd on turule jõudnud viiruse antigeeni kiirtestid, mis testivad viiruse olemasolu proovis. Viimased on tootjate andmete põhjal oluliselt usaldusväärsemad.
Samas on esialgsed iseseisvad analüüsid näidanud liiga suure osakaaluga valenegatiivsete tulemuste esinemist haigussümptomitega inimestel, kelle organismis on viiruse hulgad liiga madalad.