Nädala ülevaade: gripi tõttu haiglaravi vajajate arv jätkab kasvamist

Korraga on võimalik haigestuda nii grippi kui ka koroonaviirusesse, mõlema haiguse riskirühmadesse kuuluvad samad inimesed.Foto: Shutterstock

Aasta esimene nädal näitas, et nii gripi- kui ka koroonaviirusete levik on üle Eesti väga laialdane.

Nädala jooksul registreeriti 3254 ägedate respiratoorsete nakkuste haigusjuhtu, neist 26,1% olid kuni 14-aastased lapsed. Haiguste tõttu arstide poole pöördunute arv püsib stabiilsena.

Möödunud nädalal registreeriti kokku 484 gripijuhtu, millest 266 kinnitati ka laboratoorselt. Grippi haigestunute arv vähenes 47% võrra. Haigestumuse langus on suure tõenäosusega seotud pühade ja koolivaheajaga. Gripiviirus levib kõikides vanusrühmades ning gripi tõttu hospitaliseerimiste arv jätkab kasvamist.

Viimase kahe nädala jooksul on gripi tõttu haiglaravi vajanud 141 patsienti. Hooaja algusest on hospitaliseeritud kokku 326 inimest. Esialgsetel andmetel on sel hooajal esinenud 13 gripiviirusega seotud surmajuhtumit. 

Nädala jooksul lisandus 2724 koroonaviiruse haigusjuhtu. Registreeritud haigusjuhtude üldarv on vähenenud 29,8% võrra. Haiglate edastatud andmetel hospitaliseeriti 144 patsienti nii COVID-19 põhi- kui ka kaasuva haigusega. Intensiivravi vajas neli patsienti, juhitaval hingamisel oli kaks patsienti.  Esialgsetel andmetel esines kolm COVID-19 kaasuva ja põhihaigusega seotud surmajuhtumit.

Praegu on käes intensiivne viiruste hooaeg, mistõttu on eriti oluline pöörata tähelepanu oma tervisele ja ennetusmeetmetele. Nii gripi kui ka COVID-19 puhul võivad tervetel inimestel olla väga kerged sümptomid: kerge köha ja nohu, kurguvalu. Haigena koolis või tööl käimine koormab organismi ja võib raskendada haigusekulgu.

Riskirühma ja enda kaitseks on oluline ka kergete haigustunnustega püsida kodus ja vältida lähikontakte. Riskirühmade jaoks võib nii gripp, COVID-19 kui ka RSV tähendada rasket haiguskulgu ja haiglaravi.

Selleks, et ära hoida viiruste levikut oma pere, sõprade ja lähedaste seas, pea meeles:

  • Haigena püsi kodus!
  • Riskirühma inimesi külasta vaid siis, kui oled terve.
  • Kahtluse korral testi ennast. Pea meeles, et haiguse esimestel päevadel ei pruugi kiirtest usaldusväärset tulemust anda! Vajadusel korda testi mõni päev hiljem.
  • Haigestumise korral võta ühendust perearstiga või nõuandeliiniga 1220.
  • Riskirühma inimesena väldi rahvarohkeid kohti või kanna seal maski.
  • Vaktsineeri ennast, kui pole seda veel jõudnud teha.
  • Järgi üldiseid hügieenireegleid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.