Põhja-Eesti Regionaalhaigla saadab Ukrainasse kaks kiirabiautot

Foto: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse väikesaarte esmaabi brigaad sai sel aastal Eesti väikesaartele neli uut kiirabiautot. Kaks vanemat kiirabiautot saadetakse appi Ukrainasse.

Regionaalhaigla soetas oktoobris riigihankega Eesti väikesaartele – Kihnule, Ruhnule, Pranglile ja Vormsile-, neli uut kiirabiautot. Kõikidel väikesaartel on kasutusel olevatel kiirabisõidukitel on ka igaks juhuks olemas varuautod.

Senised põhisõidukid jäid saartele varusõidukiteks, seega ei leia varasemad varusõidukid enam haigla põhitegevuses kasutust ja need otsustati tasuta võõrandada. Kaks kiirabiautot lähevad MTÜle Slava Ukraini ja üks MTÜle Ruhnu Vabatahtlik Päästeselts.

“Saates autod teele Ukraina suunas soovib regionaalhaigla meeskond Ukraina kolleegidele rahulikku aastalõppu ja loodab, et meie kingitus aitab aidata,” ütles regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. 

MTÜ Slava Ukraini on vabatahtlik kodanikuühendus, mis korraldab humanitaarabi Ukraina linnades ja külades, mis on sõjas enim kannatada saanud, korraldab taktikalise meditsiini koolitusi koostöös kohaliku meditsiinipartneriga ja haavatute transporti, samuti muud abi üle Ukraina rindejoone.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.