Ott Tänakust saab Pardiralli koondise peatreener: “Oleme oma perega kogenud lähedalt, kui keeruline ja kurnav on võitlus vähiga”

Ott Tänak.Foto: Kairit Leibold/ERR

Autoralli maailmameister Ott Tänakust saab vähihaigete laste vanemate liidu korraldatava Pardiralli koondise peatreener. Koos vabariigi president Alar Karisega seisavad nad mõlemad Pardiralli selja taga, et üheskoos toetada vähihaigete laste ning nende perekondade võitlust raske haigusega ja seeläbi tõsta avalikkuse teadlikkust.

Pardiralli tähistab tänavu 11. sünnipäeva ja toimub 7. juunil. Tänavu läheb starti 20 000 vanniparti ja konkurents tõotab tulla tugev, kuna ohus on osalejate rajarekord. Kõik, kes soovivad, saavad endale pardi osta Pardiralli kodulehelt

“Oleme oma perega näinud ja kogenud lähedalt, kui keeruline ja kurnav on võitlus vähiga. Kirjeldamatult raskeks muutub see aga siis, kui haigusega peavad rinda pistma kõige pisemad. Paraku on see karm reaalsus, mis võib tabada meid kõiki ja seda väga ootamatult,” nentis Ott Tänak, viidates ETV saates “Hommik Anuga”, et tema abikaasal Janikal avastati üle-möödunud aastal väga agressiivne rinnavähk. Tänaseks on Janika võitlus vähiga kontrolli all.

“Sellisteks puhkudeks on oluline, et oleks olemas tugivõrgustik, kes aitab nii nõu kui ka jõuga. Vähihaigete laste vanemate liidu spetsialistid on siinkohal aga just need abilised, kes seda tugivõrgustikku luua aitavad. Seetõttu on mul väga hea meel olla tänavu osa Pardiralli meeskonnast ning hoiame pöialt, et starti jõuaks kõik 20 000 parti,” ütles Tänak.

Ott Tänak.Foto: Kairit Leibold/ERR

„Oleme südamest liigutatud, et Ott Tänak Pardiralli tiimiga liitus ja oli valmis oma perekonna lugu jagama ning võimestama seda, mille nimel on Pardirallit kõik need aastad korraldatud – et meie väikestel kangelastel oleks lootust ja võimalust homseks,“ ütles liidu tugiisik ja juhatuse liige Luive Merilai. „Kes sobiks paremini rallipartidele nippe jagama kui Ott Tänak – inimene, kellele kuulub Eestimaa inimeste poolehoid ja toetus ralliradadel,“ lisas Merilai. 

Lisaks paneb Ott Tänak enda tiimiga välja eriauhinna, mis loositakse välja kõigi pardiomanike vahel. See tähendab, et ühel õnnelikul võitjal on võimalus kogeda, mida tähendab olla Ott Tänaku kaardilugeja päris WRC auto kõrvalistmel.

Pardiralli on vähihaigete laste vanemate liidu algatatud vannipartide võiduujumine, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust vähihaigete laste ja nende vanemate olukorrast ja kutsuda inimesi ning ettevõtteid neid toetama.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.