Vähiravifondi abitaotluste arv kasvas kuuga pea kahekordseks

Vähiravifond Kingitud Elu on eraalgatuslik vähiravi toetusfond.Foto: Eero Vabamägi/Postimees/Scanpix

Vähiravifondi Kingitud Elu tabas augustis abitaotluste laviin: ühe kuu jooksul pöördus fondi poole 45 abivajajat, kelle raviks oleks lähikuudel vaja kokku üle 600 000 euro.

„Meie jaoks on see tõeline eriolukord. Kunagi varem ei ole nähtud fondis ühe kuu jooksul nii palju abitaotlusi: tavapärase 20-25 taotluse asemel laekus eelmisel kuul 45,” ütles vähiravifondi tegevjuht Margit Saar. „Ainuüksi täna on fondi nõukogu laual hindamisel korraga 17 taotlust summas üle veerand miljoni euro. Hämmastama paneb noorte abivajajate suur hulk.”

„Mitmed taotlused on tulnud noortelt lapsevanematelt. 34-aastane tallinlanna võitleb rinnavähiga, kelle raviks on kohe vaja 27000 eurot. 29-aastane naine maokasvajaga Tõrva vallast. 34-aastane naine, Ukraina sõjapõgenik Eestis, kellel on pehmekoeline sarkoom ja kelle raviks on tarvis 20000 eurot. 43-aastane naine, samuti Ukraina sõjapõgenik, kellel on kaugele arenenud rinnavähk. Lisaks palju keskealisi ja vanemaid inimesi üle Eesti, kalleid vanaemasid ja vanaisasid,“ loetles Saar.

Aita aidata!

„Soovime kõikidele vähihaigetele kinkida lootust ja elupäevi, kuid saame selles toetuda vaid lahketele annetajatele. Seetõttu kutsume kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid üles toetama vähihaigete võitlust elu eest ja ühtlasi soovime tänada südamest kõiki fondi püsitoetajaid,” ütles vähiravifondi juhataja Toivo Tänavsuu.

2023. aastal on fond toetanud 145 inimese ravi kokku enam kui 2,3 miljoni euroga. Võimalused fondi toetamiseks leiad siit: kingitudelu.ee/annetajale 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.