Härma avaldas, et teadmata nakkusallikaga nakatunute osakaal eelmisel nädalal oli väiksem kui üle-eelmisel ning see on olnud suhteliselt stabiilne. Näha on aga, et haigestuvad tööealised inimesed ning tööealiste seas lisandub aina enam reisimisega seotud juhtusid ning nende osakaal on tõusnud 21 protsendini.
“Nägime 45 sissetoodud juhtu. See on viimaste kuude kõige kõrgem number. Aprillis lisandus meile kahe nädalaga 64 juhtu, nüüd aga tuli 45 juhtu nädalaga. Eristuvad Ukrainast ja Venemaalt tulnud ning ka paar tükki Rootsist,” tõi Härma välja.
Ta lisas, et Euroopas kasvavad nii haigestumine kui ka suremus, viimane on küll õnneks vaid nõrgas kasvutrendis.
“Me näeme, et haigestumine sisse tulnud juhtude puhul on kõrgenenud. Me nägime seda ka kevadel, kui oli koolivaheaeg,” prognoosis Härma, et pärast koolivaheaga suureneb nakatunute hulk tõenäoliselt ka seekord.
Eelmisel nädalal tehti tavapärasest vähem koroonaproove
Härma ütles ka, et eelmisel nädalal võeti tavapärasega võrreles vähem koroonaproove – vähenes nii perearstide tellitud kui ka piiril tehtavate testide hulk. Lõppkokkuvõttes oli proove siiski üsna suur hulk. Positiivsete testide osakaal jääb alla 3% ning see tähendab, et suur osa inimestest, kes lähevad proovi andma, kannavad mõnd muud haigust.
“Meieni jõuab infot, et lähikontaktsed on rohkem hakanud tegema tasulisi teste, et selgitada kas nad on nakkuse saanud. Ohukoht on aga see, et kui test tehakse liiga vara ja haigus ei ole avaldunud, siis tekib vale turvalisus, et ta on negatiivne,” tõi Härma välja ühe murekoha.