Tuhandete inimeste haigusrahade väljamakseks puuduvad andmed

Riigiportaalis tasub üle kontrollida ja vajadusel uuendada oma kontaktandmed.Foto: Shutterstock

Väljastatud haigus- ja hoolduslehtede arv on tänavu jätkuvalt suur, kuid töövõimetushüvitiste väljamaksete tegemiseks puuduvad haigekassal endiselt tuhandete inimeste arvelduskonto andmed.

Töövõimetuslehe alusel maksavad tööandja ja haigekassa inimesele töövõimetushüvitist, mille eesmärk on osaliselt kompenseerida töötajale haigestumise või hooldamise ajal saamata jäänud töötasu.

Väljastatud haiguslehtede hulk on viimastel aastatel olnud rekordiliselt suur eelkõige koroonapandeemia tõttu. Tänavu 9 kuuga on haigekassa tasunud töövõimetushüvitisi ligi 296 000 inimesele 175,5 miljoni euro eest, sellest 121 miljonit eurot on kulunud haiguslehtedele.  

Töövõimetushüvitiste väljamaksmiseks puuduvad haigekassal jätkuvalt paljude inimeste õiged pangakonto andmed, hüvitise ülekanne tehakse aga just sellele arvelduskontole, mis on haigekassale edastatud.

Alates 2019. aastast on haigekassal puudu peaaegu 8000 inimese arvelduskonto andmed, mille tõttu ei ole neile töövõimetushüvitisi saadud välja maksta. Neist ainuüksi 1000 inimest on lisandunud sel aastal. Kõigi nende välja maksmata hüvitiste peale kokku ulatub summa hinnanguliselt 700 000 euroni.   

Raha on ootel kolm aastat

Haigekassa palub seega kontrollida riigiportaalis oma andmeid ja veenduda, et oled kõik teinud selleks, et oma hüvitis õigeaegselt kätte saada.

Arvelduskonto andmeid saab lisada ja muuta riigiportaalis eesti.ee. Sisene sobiva eID vahendi abil, vali menüüst “Minu andmed” -> “Tervis”->”Minu arvelduskonto ja andmed haigekassas”.

Haigekassa makstavad rahalised hüvitised aeguvad kolme aasta jooksul. “See tähendab, et 2022. aastal saame tasuda veel 2019, 2020 ja 2021. aasta eest välja maksmata töövõimetushüvitisi. Kui inimene ei ole kolme aasta jooksul oma andmeid meile edastanud või neid ise riigiportaalis uuendanud, siis kaob tal ka õigus ootel olnud rahale,“ rõhutas haigekassa klienditeeninduse juht Maris Liitmäe. 

Lisaks kontoandmetele palub haigekassa riigiportaalis üle kontrollida ja vajadusel uuendada oma kontaktandmed nagu telefon ja e-post. „On oluline, et riigiportaalis on olemas kõik vajalikud ja õiged andmed, et riik saaks vajadusel inimestega ühendust võtta, dokumente saata või hüvitisi üle kanda,“ sõnas Liitmäe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.