Valitsus arutas piirangute kahtestamist spaadele ning söögikohtadele terves Eestis

Soome valitsus kaalub rangeid piiranguid riiki saabujaile

Foto: Shutterstock

Harju- ja Ida-Virumaal hakkas koroonaviirus möödunud aasta lõpus levima eriti hoogsalt. Seetõttu kehtestati detsembris neis piirkondades veidi rangemad piirangud kui ülejäänud Eestis.

Praegu on Harjumaa ja Ida-Virumaa spaad suletud ja toitlustusasutustes on lubatud viibida õhtul kella seitsmeni.

Valitsus arutas neljapäevasel istungil taas koroonaviiruse olukorda ning peaminister Jüri Ratas avaldas pressikonverentsil, et kaaluti täiendavate piirangute kahtestamist ka ülejäänud maakondade spaadele ning söögikohtadele.

Ratase soov oli, et uus loodav valitsuskabinet tegeleks piirangutega seadmisega järgmisel nädalal edasi.

Tööränne Eesti ja Soome vahel peab jääma võimalikult avatuks

Stenbocki majast anti lisaks teada, et peaminister Jüri Ratas pidas neljapäeval telefonikõne Soome ametikaaslase Sanna Mariniga. Arutati piiriülest liikumist ja vajadust töö ja õpingutega seotud reisimist kahe riigi vahel võimalikult avatud hoida.

Praegu on Soomes töötavatel eestlased võimalik kahe riigi vahel liikuda, kuid on oht, et Soome muudab reegleid rangemaks.

ERR kirjutab, et Soome valitsusel on soov lubada riiki vaid töölkäijad, kes on vajalikud ühiskonna toimimiseks. Riiki pääseksid siseministeeriumi plaani järgi rekajuhid, meditsiini- ja päästetöötajad, eakate hooldajad ning diplomaadid, sõjaväelased ja abiorganisatsioonide liikmed.

Samuti pääseks Soome perekondlikel põhjustel, kui seda suudetakse tõestada.

Jüri Ratase sõnul on Eestile väga oluline, et tööränne Eesti ja Soome vahel jätkuks, see on tähtis mõlema riigi majandusele.

Peaminister ütles, et Eesti terviseamet ja sotsiaalministeerium esitavad Soome valitsusele konkreetsed ettepanekud, kuidas teha piiriülene töö ja õpingutega seotud liikumine kahe riigi vahel võimalikult turvaliseks.

“Selleks peaksid Eesti ja Soome mõlemad kindlustama laevadel tasuta testimise ja testitulemusi omavahel jagama,” sõnas Ratas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.