Teeme selgeks: kui kaua peab laps olema kodusel ravil ja millal võiks ta naasta lasteaeda?

Peremeditsiini arst-resident Arnold Poznahirko (keskel) ja pereõde Melita Väljamäe (paremal) räägivad Tervisekassa taskuhäälingus köhast-nohust, kõhuviirustest, kõrva- ja silmapõletikust, lööbelistest haigustest, sügelistest, täidest ja ka ussidest.Foto: Tervisekassa

Kas teadsid, et väikelapsed haigestuvad tavalistesse viirustesse lausa 5–10 korda aastas? Praegusel viiruste perioodil on lapsevanematel tihti küsimus, kui kaua peab laps olema kodusel ravil ja millal võiks laps lasteaeda naasta?

Vastused leiad Tervisekassa podcasti uuest saateosast, kus arutavad teema üle peremeditsiini arst-resident Arnold Poznahirko ja pereõde Melita Väljamäe.

Saates selgitavad arst ja õde, millised viirused laste seas ringlevad, kuidas lapsi haigestumise eest kaitsta ja kuidas haiguste varajasi sümptomeid ära tunda. Kuuled ka praktilisi soovitusi, missuguste haiguste puhul ja kui kaua peab last hoidma kodusel ravil. Räägitakse köhast-nohust, kõhuviirustest, kõrva- ja silmapõletikust, lööbelistest haigustest, sügelistest, täidest ja ka ussidest.

Saatekülalised selgitavad, et lapsed on kõige rohkem haiged oma esimesel ja teisel lasteaia-aastal, kuna puutuvad kokku väga paljude võõraste pisikutega. Ent viiruste läbipõdemine on tavapärane osa lapse elust, kelle immuunsus ongi veel nõrk ja alles kohaneb siinsete viirustega toime tulema. Oluline on tähele panna, et enamus haigusi nakkab juba enne sümptomite ilmnemist, seetõttu on lasteaedades palju nakkust kandvaid lapsi juba enne, kui esimene haige laps leitakse.

Kuula saadet Soundcloudist.

Perearstide seltsi juhisega, millal jätta laps lasteaiast koju, saad tutvuda veebilehel SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.