Tallinna haiglad ei küsi ka edaspidi väikelastelt eriarsti külastuse eest visiiditasu

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov.Foto: Rasmus Pitkänen

1. juulist katavad Tallinna omandis olevad haiglad omavahenditest alla kaheaastaste laste visiiditasu eriarsti vastuvõttudel. Seni kompenseeris Tallinna linn seda haiglatele linna eelarvest.

Põhimõte, et Tallinna lapsed ei pea linna haiglates visiiditasu maksma, on kehtinud aastast 2020 ning see jätkub nii ka edaspidi. Küll aga muutub 1. juulist laste visiiditasu rahastamisallikas Tallinna omandis olevates haiglates.

Seni kompenseeris Tallinna linn seda haiglatele linna eelarvest, kuid edaspidi katavad seda haiglad ise. Abilinnapea Karl Sander Kase sõnul on haiglate nõukogud juhatustega kokku leppinud, et edaspidi linna haiglad ei rakenda õigust küsida visiiditasu laste eriarsti visiitide eest. Ravikindlustuse seaduse järgi on visiiditasu küsimine tervishoiuasutuse õigus, kuid mitte kohustus. Visiiditasust on vabastatud alla kaheaastased lapsed.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimehe Konstantin Rebrovi sõnul arvestab haigla muudatuse mõjuga oma eelarvele. „Kui vaadata meie haigla eelarve tervikpilti ning haigla toimetulekut, siis haiglal on võimalik visiiditasu mitte võtta. Samas tähendab see, et peame üle vaatame investeeringute plaani,“ märkis Rebrov ning lisas, et sel aastal on mõju eelarvele umbes 150 000 eurot.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Arkadi Popovi sõnul on haigla nõukoguga arutatud ja kokku lepitud, et haigla ei hakka küsima visiiditasu laste eriarsti vastuvõttudelt ning lisaks tagatakse metadoon asendusravi kõigile abivajajatele. „Vajalikud vahendid leiab haigla omavahenditest nii, et see ei mõjutaks ravi kättesaadavust teistel erialadel,“ kinnitas dr Popov. „See on meie panus linna valdkonna arengusse läbi sotsiaalse vastutuse võtmise.“ Haigla juhatuse esimehe sõnul mõjutab muudatus haigla eelarvet sel aastal umbes 125 000 euroga.

Teisel poolaastal rahastab Lääne-Tallinna Keskhaigla osaliselt omavahenditest opiaatsõltuvate isikute asendusravi. „Opioidisõltlaste metadoon asendusravi kättesaadavus Tallinnas kindlasti ei vähene,“ kinnitas abilinnapea, kes tõi välja, et tegemist on riiklikult Tervisearengu Instituudi (TAI) kaudu rahastatud teenusega. „Tõsi, teenus on olnud aastaid riigi poolt alarahastatud ning linn on seetõttu teenusele juurde maksnud. Edaspidi tagatakse teenus vajaduspõhises mahus haigla eelarvest,“ ütles Kase. Abilinnapea lisas, et tulevikus on eesmärk astuda riigiga läbirääkimistesse, et riiklikult rahastatud teenus oleks TAI poolt rahastatud vajaduspõhises mahus.

Tallinna linnavalitsus saatis volikogule kinnitamiseks lisaeelarve, milles sotsiaalhoolekande ja tervise valdkonna osa suureneb 2,34 miljoni euro võrra.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.