Unusta valu ja pikk taastumine: veenilaiendeid võid ravida kiirelt ka suvel

Nüüd võib veenilaienditest vabaneda vähem kui tunniga ning protseduurile ei järgne pikka taastumisperioodi.Foto: Balmed

Suvehooaeg on käes. Ent ometi ei pruugi see tuua suurt rõõmu kõigile, eriti neile, kes muretsevad oma jalgade väljanägemise ja heaolu pärast. Kuumad suveilmad võivad põhjustada jalgade turseid ning paljud soovivad iga hinna eest varjata jalgadele ilmunud veenilaiendeid. Ja neid inimesi ei ole vähe.

Statistika näitab, et veenilaiendid on igal kolmandal naisel ja viiendal mehel. Kuidas seda haigust ära hoida ja mis küll aitaks, kui sinised “tähekesed” on jalgadele juba tekkinud?

Veenilaiendid ei küsi vanust 

Veenilaiendid ei küsi inimese vanust ega sugu. On selgeks tehtud, et palju suuremat rolli mängivad siin geneetika, kehaehitus, eluviis, hormonaalne seisund ja kroonilised haigused.

Kogemused näitavad, et veenihaigused ei kimbuta ainult eakaid inimesi – varikoosi ja tromboflebiidi põevad üha enam ka noored.

Kaasaegsed ravimeetodid on kiired ja valutud

Kui varasemalt tähendas veenilaiendite ravi anesteesiaga läbiviidavat operatsiooni, millega kaasnes pikk taastumisaeg, siis kaasaegsed ravimeetodid on teinud suuri samme edasi: veenilaienditest on võimalik vabaneda vähem kui tunniga ning protseduurile ei järgne pikka taastumisperioodi.

Suur hulk kaasaegse veenilaiendite ravi protseduure on valutud ning võtavad aega kuni 45 minutit.

Foto: Balmed

Kui varem, mil veenilaiendite ravimiseks oli tõesti vaja teha avatud operatsioon, siis ei soovitatud seda suvehooajale jätta, kuna haavu tuleb paranemise ajal päikesevalguse eest teadlikult peita. Kuumadel päevadel paksude tugisukkade kandmine on aga paljude jaoks mõistetavalt ebameeldiv ja tüütu ning kahjuks tuleb seda teha ka paljude väheinvasiivsete meetodite puhul.

Kaasaegset veenilaiendite ravi võib nimetada juba n-ö walk-in-walk-out-protseduuriks. See tähendab, et patsient tuleb raviasutusse omal jalal, veedab seal maksimaalselt 2–3 tundi ning lahkub sealt kohe pärast protseduuri, samuti omal jalal. Protseduuride käigus nahalõikeid ei tehta, seetõttu ei pea patsient ka igapäevastest tegevustest loobuma ega isegi haiguslehte võtma. Kõige huvitavam on, et nendel protseduuridel ei ole sobivat hooaega ehk varikoosi saab edukalt ravida aastaringselt.

Puudulikud veenid liimitakse kinni

Balmedi Estonian Vein Clinicus ravitakse varikoosi kiire ja tõhusa kaasaegse meetodi järgi, mis ei eelda protseduurijärgselt ei päikesevalguse eest peitumist ega tugisukkade kandmist. Selleks on VenaSeal protseduur, mis maakeeli seletatuna on puudulike veenide sulgemine liimiga.

Protseduuri käigus viiakse veeni liimikateeter, mille kaudu süstitakse teatud vahemaa järel VenaSeal liimi, mis sulgeb veeni seestpoolt ning muudab selle silmale nähtamatuks. Et nahk tuimestatakse lokaalanesteetikumiga, ei kaasne protseduuriga ebamugavustunnet ega valu – vaid üks süst, ei midagi enamat.

Kui paljude veenilaiendite raviprotseduuride järel on soovituslik või vajalik arvestada teatud piirangutega, siis VenaSeal protseduuri järel pole vaja millegi pärast muretseda – võid kohe püsti tõusta ning oma igapäevatoimetuste juurde naasta, ilma et peaksid liikumist piirama või suveplaane ümber tegema.

Samuti pole tarvis kanda tugisukki – saad rahus nautida suve, ilma et higistamise või ebamugavuse pärast pabistama peaksid. See fakt teeb protseduurist taastumise mõttes kiireima ja mugavaima kaasaegse ravimeetodi.

Lisaks VeanSeal protseduurile saab veenilaiendeid ravida ka laserprotseduuride abil. Huvi korral pöördu kindlasti Estonian Vein Clinicu spetsialistide poole. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.