42 aastat apteekrina töötanud Urve: minu jaoks on kõige tähtsam, et saaksin inimest aidata

"Halva enesetunde leevendamine on väga tähtis – see ongi meie põhitöö ja kõige tähtsam eesmärk," kinnitab Tiskre Prisma BENU apteegi apteeker Urve Koik.Foto: Egert Kamenik

“Ma olen apteekrina töötanud 42 aastat!” ütleb Urve Koik rõõmsameelselt. Ehkki tööelu on teda pikkade aastate jooksul viinud tööle nii ühte kui teise apteeki, ei jätku tal uhiuue Tiskre Prisma BENU apteegis töötamise kirjeldamiseks piisavalt kiidusõnu. “Siin on ju lihtsalt imeilus!” kinnitab Urve.

Tiskre elanikud võtsid uue apteegi kohe omaks

Tiskre Prisma BENU apteegis alustas Urve tööd tarkusepäeval, möödunud aasta 1. septembril. “Ma olen tegelikult uus tulija nii BENU apteegiketis kui ka hiljuti avatud Tiskre apteegis, seega minu jaoks oli kõik uus,” sõnab ta.

Uhiuue Tiskre Prisma BENU apteegi kirjeldamiseks kasutab Urve vaid ülivõrdeid. “See on ikka väga erinev sellest, kus ma varem töötanud olen!” kinnitab ta naeru saatel. “Meil on siin nii imeilus apteek: ka meie kliendid ütlevad, et siin on nii tore ja mõnus ning nad on väga rahul, et see apteek just siin ehk nende kodu lähedal asub,” kinnitab ta.

Ehkki mõnikord vajab uue apteegi sissetöötamine ning klientide tulek pisut aega, hakkas Tiskre apteek Urve sõnul kohe täiskäigul tööle.Foto: Egert Kamenik

Ehkki mõnikord vajab uue apteegi sissetöötamine ning klientide tulek pisut aega, hakkas Tiskre apteek Urve sõnul kohe täiskäigul tööle. “Me ei jõudnud ära imestada, kui kiiresti kõik käis: Prisma oli küll avatud juba enne apteeki, aga Tiskre elanikud võtsid ka apteegi kohe omaks! See oli lihtsalt uskumatu,” meenutab apteeker heldimusega.

Staažika apteekriga töötab Tiskres koos apteeker Katri Raudsepp ning lisaks ka üks abitöötaja, kes aitab vajalikke tooteid riiulitele seada. Ehkki Urve vastutab Tiskre Prisma BENU apteegis juhtimise eest, kuulub tema igapäevaellu väga palju suhtlemist klientidega, mis on Urve sõnul kõige tähtsam. “Meie eesmärk on välja uurida, mis on inimese mure ja kuidas saame omalt poolt teda selle lahendamisel aidata,” tõdeb Urve.

Ehkki inimene, kes apteeki külastab, võib esmapilgul teada, millist toodet ta otsima tuli, aitab apteeker teinekord leida sobivama lahenduse või pakub tihtipeale välja tõhusama alternatiivi. “Halva enesetunde leevendamine on väga tähtis – see ongi meie põhitöö ja kõige tähtsam eesmärk,” kinnitab apteeker.

Koroonaviirus pole kuhugi kadunud

Ent milliseid muresid kohtab apteegis praegu ehk suvekuudel? Urve tõdeb, et inimesed kipuvad palavatel ilmadel liialdama konditsioneeriga.

“Seetõttu on paljudel apteeki pöördujatel hääl ära või kurguvalu. Kuna aga koroonaviirus pole kuhugi kadunud, soovitame kõigil sarnaste sümptomitega inimestel teha ka kiirtesti, kuna kurguvalu võib ju olla üheks nakatumise sümptomiks,” selgitab Urve. Just kiirteste ostetakse praegu tema sõnul taaskord rohkem kui paar kuud tagasi.

Suvel kohtab tavapärasest rohkem ka erinevate allergiate ja silmapõletikuga kimpus olevaid inimesi. “Paljudel tekib erinevatest suvistest toitudest allergia ning seetõttu otsitakse näiteks kiiret leevendust sügelevatele punnidele. Aga ka päikesekaitsekreemid ning putukatõrje on väga tähtsal kohal,” lisab ta.

Urve kinnitab, et tema kui apteekri ülesanne on eeskätt seista klientide hea tervise eest.Foto: Egert Kamenik

On hea töötada, kui seljatagune on tugev ja sinust hoolitakse

Urve sõnul kohtab Tiskre Prisma BENU apteegis tavapärasest rohkem just nooremaid inimesi, keda seal lähistel väga palju elab ja alatasa juurde kolib.

“Aga ma ütlen kindlalt, et nii noored kui vanad inimesed on apteegiga väga rahul. Kuna meil on ka suur retseptuur, siis saavad kõik ka oma retseptiravimid siit kätte. See on ainult suur boonus, et kõik saab ühest kohast kätte ja kaugele pole vaja sõita,” sõnab Urve.

“Kuna meil on ka suur retseptuur, siis saavad kõik ka oma retseptiravimid siit kätte. See on ainult suur boonus, et kõik saab ühest kohast kätte ja kaugele pole vaja sõita,” sõnab Urve.

Et 42 aasta jooksul on ta saanud töötada nii eraapteegis kui kahes teises apteegiketis, jätkub tal BENU apteegis töötamise kohta vaid kiidusõnu.

“Kui ma peaksin teisi töökohti BENUga võrdlema, siis need on nagu öö ja päev. Siin töötades näed tõelist hoolimist ning tunned, et sind märgatakse ja sinust hoolitakse. See kõik on nii oluline, kui sa tead, et sinu seljatagune on tugev ning sinu eest seistakse,” räägib ta suure rahuloluga.

Urve kinnitab, et tema kui apteekri ülesanne on aga eeskätt seista just klientide hea tervise eest. “Ütlen neile iga päev, et ravige end ikka terveks ja külastage meid jälle. See on nii oluline, sest tervist tuleb ikka hoida: saame Tiskre apteegis kohapeal mõõta ka veresuhkrut ja vererõhku, samuti teeme siin erinevaid terviseteste ja korra kuus käib meil ka iluspetsialist kohal. Seega helistage, tulge kohale ja küsige: koos leiame kindlasti lahenduse!” julgustab apteeker Urve.

“BENUs töötades näed tõelist hoolimist ning tunned, et sind märgatakse ja sinust hoolitakse. See kõik on nii oluline, kui sa tead, et seljatagune on tugev ning sinu eest seistakse,” räägib Urve suure rahuloluga.Foto: Egert Kamenik
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.