Kas teadsid? Piimhappebakteritest on kasu ka viiruste ja stressi tõrjumisel

Inimorganismile omased piimhappebakterid aitavad meie soolestikul toitu seedida, toota vitamiine ja võidelda kahjulike bakterite vastu.Foto: Shutterstock

Ilmselt on paljudele hästi teada fakt, et probiootikumidel on palju tervisele kasulikke toimeid – näiteks soovitatakse neid sageli tarvitada antibiootikumravi ajal või mõne kõhuprobleemi, näiteks puhituse korral. Siiski leidub tänaseks veel palju teisi teaduslikult tõestatud kasulikke toimeid nagu stressi leevendamine ja kolesterooli alandamine. Just sellest teadmisest lähtub Tartus tegutsev teadus- ja arenduskeskus BioCC OÜ ainulaadsete probiootiliste toidulisandite tootmisel.

Piimhappebakteritel on palju kasulikke omadusi

Inimorganismile omased piimhappebakterid aitavad meie soolestikul toitu seedida, toota vitamiine ja võidelda kahjulike bakterite vastu. Kui piimhappebaktereid on organismis piisavalt, mõjutab see positiivselt ka inimese tervist: näiteks on teaduspõhiselt tõestatud, et need aitavad langetada kolesterooli, leevendada kõhupuhitust ja -valu ning oksüdatiivset stressi, toetada südame- ja veresoonkonna tööd ja palju muud kasulikku.

Küll aga kiputakse piimhappebaktereid ja probiootikume sageli käsitlema sünonüümidena – nii see tegelikult ei ole. Seetõttu tuleb meeles pidada, et kõik piimhappebakterid ei ole probiootikumid ja mõiste „probiootikum“ ei ole piimhappebakteri sünonüüm. Probiootikumid on enamasti just piimhappebakterid (laktobatsillid ja bifidobakterid), kuid seejuures kasutatakse ka teisi mikroobe.

Selleks, et mikroobi saaks nimetada probiootikumiks, peavad mikroobi tüve toimed ja ohutus olema teaduslikult tõestatud. Just aastatepikkune teadus- ja arendustöö on võimaldanud BioCC OÜ ja Tartu Ülikooli teadlastel välja töötada probiootikumid, mille kasulikku toimet ja ohutust inimese organismile on vastavalt rahvusvahelistele suunistele põhjalikult testitud ja tõestatud.

Kolm ainulaadset piimhappebakterit

Apteegikülastajale on BioCC OÜ tänaseks tuntud kvaliteetsete PlantaBif probiootikumide ja toidulisandite poolest, mille tootmisel lähtutakse piimhappebakterite kasulikust toimest ja tervisliku eluviisi edendamise põhimõtetest.

Just Eesti teadlaste läbiviidud kliinilised uuringud ja katsetused on viinud kolme maailmas ainulaadse ja inimese tervisele väga kasuliku piimhappebakteri väljatöötamiseni.

  • Lactiplantibacillus plantarum TENSIA® parandab südame-veresoonkonna tööd, reguleerides veresoonte toonust ja aidates langetada vererõhku.
  • Lactiplantibacillus plantarum INDUCIA® tugevdab immuunsüsteemi, aitab inimkehal võidelda viiruste ja bakterite vastu ning stimuleerib antioksüdantide tootmist, kaitstes keha oksüdatiivse stressi eest. Samuti kaitseb INDUCIA südame-veresoonkonna tervist, langetades LDL kolesterooli taset.
  • Lactiplantibacillus plantarum MCC1 aitab ennetada ja leevendada kõhulahtisust, kõhukinnisust ja puhitust, toetab soolestiku limaskesta tervist ja aitab vältida soolepõletikke.

BENU apteekides novembris soodushinnaga

Nordwise PlantaBif toidulisandid on novembrikuus BENU apteekides saadaval soodushinnaga. Foto: PlantaBif

Nordwise PlantaBif toidulisandid on novembrikuus BENU apteekides saadaval soodushinnaga. Probiootilised toidulisandid sisaldavad kliiniliselt uuritud, inimkehale omaseid piimhappebaktereid ning on mõeldud seedetegevuse normaliseerimiseks ja organismi vastupanuvõime tõstmiseks.

Samuti sobivad need ideaalselt kasutamiseks näiteks antibiootikumravi ajal ja järel, viiruste leviku perioodil, stressirohketel hetkedel ja reisimisel – nimelt aitab PlantaBif taastada soolestiku mikrobioota tasakaalu, vähendades võimalike toiduinfektsioonide riski. PlantaBif toidulisandid on laktoosi-, gluteeni-, säilitusainete- ja kunstlike värvainete vabad. Samuti sobivad need kasutamiseks taimetoitlastele ja veganitele.

Kasuta Nordwise® PlantaBif® toidulisandi abil Eesti teaduse saavutusi oma tervise huvides! 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.