Neli kuud uues apteegis töötanud farmatseut: töökaaslastest said kiiresti väga head sõbrad

Mariale sai juba 6. klassis selgeks, et just farmatseudiks tema saada soovibki.Foto: Egert Kamenik

Farmatseut Maria Semjonova asus Tabasalu Keskuse BENU apteeki tööle alles neli kuud tagasi, kuid tunneb end juba nagu kala vees. “Sisseelamisperioodi nagu polnudki – kohe oli selline tunne, et oleme kolleegidega juba ammu koos töötanud!” räägib ta.

Eraapteegist BENU apteeki

Mariale sai juba 6. klassis selgeks, et just farmatseudiks tema saada soovibki. “Ma ei teadnud üldse, kus võiks õppida ja mida selleks vaja on, aga kõik sai selgeks, kui kolisin 9. klassis Tallinnasse. 2016. aastal lõpetasin kooli kuldmedaliga ning kohe pärast seda sain farmatseudi erialale sisse,” meenutab ta.

Pärast Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli lõpetamist töötas Maria mõnda aega eraapteekides, kuid otsustas selle aasta augustist vahetada töökoha BENU vastu. Uueks töökohaks sai uhke Tabasalu Keskuse BENU apteek, kus Maria võtsid vastu uued kolleegid: rõõmsameelne proviisor, proviisor-juhataja ja abitööline, kellest on tänaseks saanud head sõbrad. “Praegu oleme apteegis kolmekesi ja otsime enda kollektiivi kas farmatseuti või proviisorit veel lisaks,” lisab Maria.

“Sisseelamisperioodi nagu polnudki!”

Juba esimestel päevadel sai kiiresti selgeks, et sisseelamisperiood möödub uues töökohas pingevabalt. “Mul on lihtsalt parim kollektiiv, töökaaslastega tööl olemine on nii lihtne ja rõõmus. Meil juhtub iga päev midagi väga naljakat, nii et saame kogu aeg apteegis kõvasti naerda. Oleme nagu väike tööpere ja suhtleme omavahel ka väljaspool tööaega,” muheleb ta.

Maria töötab Tabasalu Keskuse BENU apteegis ja tunneb end farmatseudi rollis väga hästi. Foto: Egert Kamenik

Lisaks toetavale ja abivalmile õhkkonnale kiidab Maria ka suurema apteegiketiga kaasnevaid hüvesid – see oli noore farmatseudi jaoks üks olulisemaid põhjuseid, miks töökohta vahetada.

“BENU on minu esimene nn ketiapteegist tööandja ja nelja kuu põhjal saab julgelt öelda, et siin on tööandja toetus palju suurem kui eraapteekides – väga suureks motivatsiooniks oli tervisekindlustuse ja Stebby kasutamise võimalus. Samuti on plussiks boonuste süsteem, tänu millele saab igakuiselt palga juurde lisaraha teenida – sellist süsteemi pole ma teistes apteekides kohanud,” toob Maria näiteid.

Apteeker on alati vajalik

Apteekri roll on Maria sõnul väga eriline põhjusel, et ühiskonnas on selliste teadmistega spetsialiste alati vaja. “See annab enesekindlust, sest ükskõik, mis aeg parasjagu käsil on – sinu töö on alati vajalik,” kinnitab ta. Hea apteeker on Maria sõnul see, kes armastab oma tööd ja teeb seda südamega. Seda oskavad hinnata ka kliendid.

“Apteeker on ühiskonnas alati vajalik,” kinnitab Maria. Foto: Egert Kamenik

“Kõige rohkem meeldib mulle, et inimesed on väga tänulikud, et me olemas oleme ning saame omalt poolt neile abiks olla. Meil on apteegis olemas juba oma püsikliendid, kes sõidavad Tallinnast just meie juurde, sest nendele lihtsalt meeldib meie teenindus, nad võivad meiega jagada ka oma muresid ja saada vastuseid,” ütleb Maria lõpetuseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.