BENU Terviseblogi

Tartu sai uue apteegi: juba enne ametlikku avamist tahtsid inimesed sisse uudistama tulla

Uues apteegis töötamine on uus ka värskelt ametisse astunud Hermani jaoks.Foto: Jassu Hertsmann

Tartumaa elanikel on kuhjaga põhjust rõõmustamiseks – möödunud aasta lõpus avas Kvissentalis uksed uus BENU apteek, mis ei jõudnud enne ametlikult uksi veel avadagi, kui esimesed uudistajad platsis olid ning “uue tulijaga” lähemalt tutvuda soovisid. Apteegi juhataja Herman Kirsimäe sõnul rõõmustab apteek enim just väljastpoolt linna Tartu poole sõitjaid, aga ka nooremapoolset Kvissentali elanikkonda, kes uue hoonega alles tutvust teevad.

Esimest korda juhataja ametis

Uhiuue Kvissentali Coopiga samas majas uksed avanud BENU apteegi pidulik avamine toimus alles äsja ehk möödunud aasta lõpus. “Enne avamist sai apteegis mitu päeva ka ettevalmistustöid tehtud – sahtlitesse-riiulitesse kaupa välja pandud, apteegi sisustust paika sätitud ning tegelikult juba sellel ajal tahtsid mitmed inimesed sisse uudistama tulla,” meenutab ta.

Et uue apteegi avamine on alati märgiline sündmus ning varem on ta osalenud veel kahe uue apteegi avamisel, oli see Hermani jaoks siiski tavapärasest pidulikum päev: esimest korda karjääri jooksul astus enam kui 7 aastat proviisorina töötanud mees juhataja kingadesse.

Varem töötas Herman Ülenurmel asuvas imepisikeses apteegis, millel oli küll samuti oma võlu, kuid äsja avatud apteek tähendab tema jaoks kauaoodatud väljakutset. “Praegune uus ja mitu korda suurem Kvissentali apteek on täpselt see keskkonnavahetus, mida mulle vaja oli, et oma töösse uusi ja huvitavaid väljakutseid tuua,” kinnitab ta.

Apteeki pole vaja enam kesklinnast otsida

Ehkki avamispäev oli Kvissentali apteegis pigem rahulik, kinnitab Herman, et järjest rohkem inimesi on uhke apteegi tänaseks üles leidnud – eeskätt on rõõmsad väljastpoolt linna tulijad, kes ei pea enam apteeki kesklinnast otsima, vaid saavad linna ääres kogu vajaliku kätte.

Kuna hoone on veel uus, siis vajab see veel nii kohalike kui ka kaugemalt tulijate seas avastamist ja ülesleidmist. “Hetkel tundub, et inimesed alles veel avastavad seda uut hoonet, sest ikka ja jälle on külastajatelt kuulda, et neil polnud õrna aimugi, et siia selline pood koos apteegiga kerkinud on,” muljetab ta.

Herman Kirsimäe sõnul oli uus apteek täpselt see, mida talle vaja oli, et töösse uusi huvitavaid väljakutseid tuua. Foto: Jassu Hertsmann

“Samuti on paljud väljastpoolt linna tulijad maininud, et apteek asub maalt tulijate jaoks väga hea koha peal – sisuliselt linna sissesõidu ääres –, sest nüüd ei ole enam vaja ravimite kättesaamiseks kaugemale linna sõita, kus hakkavad juba tekkima probleemid parkimiskoha leidmisega. Külastajate kontingent tundub praegu olevat pigem nooremapoolne,” kirjeldab Herman apteegi kliente.

Talvised tervisemured saavad enim tähelepanu

Kvissentali Coopi apteegis töötab kokku kolm proviisorit ja üks abitööline ning korraga on tööl kaks erialatöötajat. “Juhatajana on minu ülesanneteks apteegitöö üleüldine korraldamine: hoolitsen selle eest, et apteek oleks alati vajaliku kaubaga varustatud ja et kõik töötajad saaksid neile määratud ametiülesandeid täita nii hästi kui võimalik. Samuti tegelen igapäevaselt ka klientide teenindamise ja nõustamisega,” kirjeldab Herman oma igapäevaseid tööülesandeid.

Eeskätt tuleb praegu lahendada talvisele perioodile iseloomulikke tervisemuresid nagu külmal ajal levivate ülemiste hingamisteede viiruste poolt tekitatud köha-nohu-palavik – seda nii täiskasvanutel kui ka lastel. “Teine sage mure on talvise külma õhu poolt tekitatud nahakuivus,” märgib juhataja.

Et uhiuus apteek on märksa suurem, on tänu sellele laiem ka toodete sortiment. See tuleb klientide muredele parimate terviklahenduste leidmisel alati kasuks. Tema sõnul võiks ja tegelikult peakski apteekrilt alati julgelt nõu küsima, kui selleks vajadus tekib. “See on meie töö ning ma usun, et räägin enamike apteekrite eest, kui ütlen, et see teeb meie tööpäeva huvitavamaks ja nauditavamaks, kui saame enda teadmisi rakendades oma kliente nende tervisemuredega aidata,” kinnitab ta.

Kindlasti võib apteekrite poole pöörduda ka delikaatsemate tervisemurede korral, kuna häbenemiseks pole kindlasti mingit põhjust. “Oleme siiski oma ala spetsialistid – vastava väljaõppe saanud tervishoiutöötajad ning oskame ja tahame üldlevinumate terviseprobleemide osas nõu ja abi anda,” leiab Herman.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.