Teeme selgeks: kas sprei- ja liposoomne vitamiin on sama tõhus kui tablett või kapsel?

Spreid või geeli võib pihustada nii keele alla kui ka suu siseküljele ehk põske, samuti ei pea jälgima kellaaega ega toitumise graafikut, kuna vitamiinid imenduvad otse läbi suu limaskesta.Foto: NorVita

Kui vitamiinide puhul oleme seni harjunud neelama tablette või kapsleid, siis järjest rohkem lisandub apteegilettidele erineval kujul vitamiine, mille tarvitamine muutub järjest mugavamaks ja meeldivamaks. Ja mis veelgi huvitavam: uuringud kinnitavad, et märgatav erinevus seisneb ka vitamiinide imendumises.

Uued vitamiinid imenduvad paremini

Üks uudsemaid ja mugavamaid viise, kuidas vitamiine tarvitada, on pihustatavad ehk suukaudsed spreivitamiinid. Et iga pihustuse abil jõuavad väikesed tilgad suu pehmetesse kudedesse ehk limaskesta, mille kaudu imenduvad need veresoontesse, on vitamiini teekond organismi märksa kiirem kui neelatava tableti või kapsli puhul, mis seedeelundkonnas aeglaselt lagunema hakkab ning märkimisväärse osa oma toimest selle protsessi tõttu kaotab.

Kuna just spreikujul vitamiin võimaldab seeläbi vajalikel vitamiinidel ja mineraalidel kiiresti otse verre liikuda, on imendumine seega optimaalsem – seda kinnitavad ka uuringud, mille põhjal on spreivitamiinid isegi 2,6 korda tõhusamad kui tavalised ehk tablett- või kapselkujul vitamiinid.

Kui tablettkujul vitamiinide allaneelamine võib olla paljude jaoks ebameeldiv ning laste puhul mittesoovitatav, siis spreivitamiinide puhul on eeliseks fakt, et need sobivad kõigile kasutajatele, sõltumata vanusest. Samuti on spreivitamiine saadaval erinevate maitsetega, tänu millele on nende tarvitamine veelgi meelepärasemaks tehtud. Näiteks aitab tsingi ja musta leedrimarjaga sprei toetada immuunsüsteemi ja ainevahetuse funktsioone, C-vitamiini sprei aitab omakorda kaasa kollageeni moodustumisele ja kaitseb rakke.

NorVita efektiivsed ja uuenduslikud vitamiinid on loodud Eestis ning ka tootmisprotsess leiab aset siinsamas kodumaal. Kõik vitamiinid on pakendatud õhuvabadesse pudelitesse, mis tähendab, et toodete säilivusaeg on ühtekokku kaks aastat.

Mis on liposoomsed vitamiinid?

Lisaks spreivitamiinidele leiab apteegist järjest rohkem ka liposoomseid vitamiine, mis on ekspertide hinnangul justkui tehnoloogia tippsaavutus, kuna aitab vitamiinil liikuda kiirelt ja tõhusalt otse rakku.

Ent kuidas see võimalik on? Nimelt asub liposoomne vitamiin kaitstult mikroskoopilise kapsli ehk liposoomi sees. Et liposoomid koosnevad rakumembraanide peamisest ehitusblokist ehk fosfolipiididest, on ka liposoomsed vitamiinid valmistatud samast  “materjalist” – just see fakt võimaldab vitamiinil omakorda veel paremini organismi imenduda.

Seeläbi jõuab vitamiin kerge vaevaga ettenähtud sihtpunkti ehk sinna, kus seda kõige rohkem vajatakse. NorVita liposoomsed vitamiinid on saadaval geeli kujul, mida tarbitakse sarnaselt spreivitamiinidele samuti suukaudselt. Näiteks tagab liposoomse koostisega C- ja D-vitamiin maksimaalse biosaadavuse ja annab parima tulemuse, et organismis nende vitamiinide taset tõsta.

Sprei- ja liposoomse vitamiini tarvitamiseks pole tarvis oodata, kuniks need suus imenduvad või ära sulavad. Ühtlasi pole vaja kasutada vett, et geeli või spreivedelikku alla neelata – kuna NorVita tooted on suhkruvabad, ei kujuta nad hammaste tervisele ohtu ning sobivad seetõttu hästi ka tervislikumat elulaadi viljelevatele inimestele.

Spreid või geeli võib pihustada nii keele alla kui ka suu siseküljele ehk põske, samuti ei pea jälgima kellaaega ega toitumise graafikut, kuna vitamiinid imenduvad otse läbi suu limaskesta. Nii ei tule pead vaevata küsimusega, kas tegemist on vesi- või rasvlahustuva vitamiiniga ning millise vedeliku või toiduainega vitamiini koos võtta tohib – kõik on tehtud lihtsamaks lihtsamaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.