Kaks tähtsat etappi: mida tähendab kahefaasiline näopuhastus?

Mida tähendab kahefaasiline näopuhastus ja miks kõik sellest räägivad?Foto: Shutterstock

Puhastamine on igasuguse nahahoolduse puhul ülioluline ja vältimatu etapp – selle käigus eemaldatakse nii jumestus kui ka päeva jooksul nahale kogunenud mustus. Järjest rohkem rõhutatakse aga hoopis kahefaasilise näopuhastuse olulisust. Millega täpsemalt tegu ehk mida selle all mõeldakse, selgitab esteetilise meditsiini õde Liisa Raudmets.

Kaks erinevat etappi

Ehkki kahefaasilise näopuhastuse tähendus võib esimese hooga inimestes segadust tekitada, on Liisa Raudmetsa sõnul tegemist naha topeltpuhastusega ehk lihtsamalt öeldes puhastatakse nahk kahes erinevas astmes.

“Topeltpuhastus tagab hästi selle, et nahal ei oleks mustuse-, õhusaaste- või meigijääke ega liigset rasu – nii väheneb põletiku ja ummistuste tekkerisk. Korralik näonaha puhastus on kogu näohoolduse vundament – ilma selleta on raske, pea võimatu saavutada nahahoolduse ja ravi eesmärke,” kinnitas ta.

Kahefaasilise näopuhastuse puhul on niisiis vaja läbida kaks etappi. Kuid millised need on? “Esmalt puhastatakse nahk mitsellaarvee, puhastusõli või meigieemaldajaga – see samm on vajalik, et eemaldada suurem mustus nagu meik, rasu ja päeva jooksul tekkinud mustus,” kirjeldas Raudmets. Teise sammuna pestakse nahk pesugeeli või -vahuga. “See aitab eemaldada meigi- ja mustusejäägid.”

Liiga palju puhastamist ei ole ka hea

Siiski ei ole kahefaasilist näopuhastust tarvis teha nii hommikuti kui ka õhtuti – ehkki naha puhastamine peaks käima nii päeva alguse kui lõpu juurde, ei ole liiga tihe näonaha puhastamine Liisa Raudmetsa sõnul samuti hea.

“Liiga tihe näonaha puhastamine ei ole samuti hea, sage pesu eemaldab nahalt normaalse rasu, mis on vajalik naha niisutamiseks. Liiga sage näopesu võib jätta näonaha kuivaks, punetavaks ja tundlikuks,” sõnas ta.

Kahefaasilist näopuhastust võiks niisiis läbi viia vaid korra päevas ehk õhtuti. “Kahefaasilist näopesu on võimalik varieerida erinevate pesugeelide ja -vahtudega olenevalt nahatüübist ja seisukorrast. Aeg-ajalt (paar korda nädalas või ülepäeviti) võib kasutada ka tugevamat pesugeeli (happesisaldusega) – see lisab puhastusele ka tugevama kooriva efekti,” soovitas Raudmets.

Kindlama naharutiini ja täpsed tooted soovitab nahaarst või -õde pärast vastavat konsultatsiooni ja naha vaatlust, seega ei tee oma nahale iseloomuliku tüübi väljaselgitamine ja seisukorra hindamine sugugi paha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.