Eucerini blogi

Mainekas dermatoloog aknest: see pole lihtsalt nahaprobleem, vaid mõjutab ka vaimset tervist

Dr Firas Al-Niaimi sõnul puudutab akne umbes 10% kogu maailma rahvastikust ning tegemist on ühe sagedamini esineva tõsise nahahaigusega.Foto: kuvatõmmis

Hiljuti leidis Tallinna Teletornis aset dermatoloogide konverents “Akne nägu ja tegu”, kus esines ettekandega mainekas Londonis resideeruv dermatoloog dr Firas Al-Niaimi, kes puutub sarnaselt kolleegidele igapäevaselt kokku akne ja selle nahahaiguse kompleksse raviga. Ent kui tähtis on aknelise naha igapäevane hooldus ning milliseid tooteid mainekas dermatoloog oma patsientidele soovitab?

Akne ei puuduta vaid naha seisukorda

Kõik dermatoloogid puutuvad igapäevaselt kokku aknega. Küll aga on selle käsitlus aastate jooksul väga palju muutunud: kui varasematel aastatel ei rõhutud nii palju toitumise või nahahoolduse tähtsusele, on tänaseks aru saadud, et seda lähenemisviisi on tarvis muuta.

Dr Firas Al-Niaimi sõnul puudutab akne umbes 10% kogu maailma rahvastikust ning tegemist on ühe sagedamini esineva tõsise nahahaigusega. “Akne on suur probleem, kuna see mõjutab väga palju inimese elukvaliteeti – inimesed ei taha nahamurede pärast väljas käia, tuttavate ja sõpradega kohtuda, mis tähendab, et haigus mõjutab nende sotsiaalset elu ja vaimset tervist,” märkis ta.

Dermatoloogidel lasub suur vastutus

Ehkki aknet leidub väga palju erinevat, seob kõiki vorme üks tõsiasi: see on eeskätt rasunäärmete põletikuline nahahaigus. Ehkki süsteemne teraapia on igati tõhus ravimeetod haigusega võitlemiseks, ei pruugi see siiski kõigile sobida.

“Paljudest suunamudijatest on sotsiaalmeedias saanud isehakanud dermatoloogid, kes annavad jälgijatele pidevalt soovitusi, milliseid nahahooldustooteid kasutada. Seega on meil, dermatoloogidel, väga tähtis roll patsiendi nõustamisel ja abistamisel,” sõnas dr Al-Niaimi.

Tema hinnangul on aknega kimpus olevate patsientide ravisoostumus kahjuks üsna madal – ravimeid ei kasutata järjepidevalt, mis omakorda ei võimalda haigust korralikult välja ravida. Siin tulebki mängu dermakosmeetika, mis on loodud akneravi toetama või kergemaid aknejuhtumeid edukalt kontrolli all hoidma.

DermoPure tootesari võitleb aknega

Eucerini DermoPure tootesari on spetsiaalselt loodud aknelisele nahale ning keskendub lisaks põletiku leevendamisele ka naha üleüldise seisukorra, sealhulgas niisutatuse ja puhtuse tagamisele.

Et aknelise naha ravi juures on väga tähtsaks etapiks naha puhastamine, kuulub tootesarja Dermopure näopuhastusgeel, mis sisaldab 6% amfoteerseid pindaktiivseid aineid ning puhastab leebelt, ent tõhusalt ning jätab naha puhtaks, värskeks ja pehmeks. Meigi eemaldamiseks sobib hästi ka mitsellaarvesi, mida võib dr Al-Niaimi kinnitusel kasutada ka silmameigi puhul. Toonik seevastu avab poorid ning eemaldab nahalt viimased mustuse jäägid.

Tootesarja kuulub ka kooriv geel, mida võiks dermatoloogi sõnul kasutada umbes kaks korda nädalas. Üheks kõige olulisemaks tooteks, mida akne puhul igapäevaselt kasutada soovitatakse, peab dr Al-Niaimi nahka uuendavat seerumit, kuna lisaks aknemure leevendamisele aitab see toode ka nahka niisutada ja uuendada – see on aspekt, mis kipub paljude teiste brändide puhul sageli varju jääma.

“Eucerini seerumis sisalduv likohalkoon A on antioksüdant, mis ei põhjusta ärritust ega kuivust, millega dermatoloogid oma patsientide ravimisel sageli kokku puutuvad,” kinnitas ta. Uuenduslik ja tõhus hüdroksokompleks, mille sisaldus tootes on 10%, avab poorid, soodustab surnud naharakkude irdumist ja naha uuenemist.

Eucerin peab oluliseks teaduslikke uuringuid

Dr Al-Niaimi sõnul tõuseb Eucerin teistest dermakosmeetika brändidest esile just teadusuuringute poolest, mida on ette näidata mitte üks, vaid mitu. “Kui paljude näohooldustoodete puhul pole läbi viidud kliinilisi ega dermatoloogilisi uuringuid, siis Eucerini puhul on see imetlusväärne,” sõnas ta.

“Minu üks DermoPure sarja lemmiktooteid on rahustav kreem – lihtsalt vaadake neid koostisaineid! Selle toote teeb eriliseks SymSitive, mis on patenteeritud ning unikaalne, kuna tegeleb nahaärrituse leevendamisega ning rahustab nahka. See on sobiv toode kõikidele, kellel on aknele kalduv nahk,” kinnitas dr Al-Niaimi.

DermoPure tootesarja uusimateks tulijateks on Triple Effect seerum ja kaitsev emulsioon SPF30, mis võitlevad koos kasutades kolme probleemi vastu:

  • vähendab püsivalt aknejärgseid laike ja ennetab nende teket;
  • võitleb iluvigadega: vähendab tõhusalt iluvigu ja ennetab uute teket;
  • võitleb läikega: tagab kauakestva kuiva ja mati lõpptulemuse.
May be an image of cosmetics
DermoPure tootesarja uusimad tulijad. Foto: Eucerin Eesti

Kliiniliselt testitud Triple Effect seerum sisaldab patenteeritud tiamidooli, mis on loodud aknejärgsete laikude ja iluvigade vähendamiseks ning läike kontrolli all hoidmiseks.

Kaitsev emulsioon SPF30 kaitseb aknejärgset nahka päikesekiirgusest tingitud tumenemise eest, kontrollides samal ajal ka nahaläiget. Dr Al-Niaimi soovitab tooteid ka nendele, kes mitte ainult ei soovi aknelaikudest vabaneda, vaid neid ka ennetada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.