Nahk kuivab? Teeme selgeks, milline toode sobib kuivale nahale kõige paremini

Kuigi kuivusele kalduva naha puhul tahaks esmajoones haarata käe sügavalt niisutava toote järele, unustatakse sageli ära lihtne tõde: enne naha niisutamist tuleb seda hoolikalt pesta, kuna vastasel juhul ei pruugi kreemitamisest täiel määral kasu olla.Foto: Shutterstock

Ehkki nahk vajab hoolitsust aastaringselt, soosib tänavune suvi ehk vahepeal kuuma ning siis jälle põhjamaiselt jaheda temperatuuri pidev vaheldumine erinevate nahamurede, eesotsas nahakuivuse tekkimist. Kuidas aga valida nahale sobivaim nahka niisutav toode ning milles seisneb näiteks kehakreemi ja ihupiima erinevus?

Kas valida dušigeel, -õli või hoopis -vaht?

Kuigi kuivusele kalduva naha puhul tahaks esmajoones haarata käe sügavalt niisutava toote järele, unustatakse sageli ära lihtne tõde: enne naha niisutamist tuleb seda hoolikalt pesta, kuna vastasel juhul ei pruugi kreemitamisest täiel määral kasu olla.

Samuti võib tulla üllatusena, et pikad vanniskäigud ja duši all käimised tegelikult naha niisutamise eesmärki ei täidagi – nimelt võib kuum vesi ja pikalt duši all või vannis viibimine kahjustada naha lipiidkihti ning kuiva naha probleemi hoopis süvendada. Seetõttu tasuks nahakuivuse korral pesta nahka küll hoolikalt, kuid mõõduka ajaperioodi jooksul.

Teine viga, mida inimesed sageli teevad, seisneb naha pesemiseks sobiliku toote valimises. Kuiv nahk vajab õrna hoolitsust, mistõttu tuleks sellest lähtuda ka sobiva pesutoote valimisel. Kuid kas valituks peaks osutuma dušigeel, dušiõli või hoopis dušivaht? Siinkohal sõltub kõik suuresti sinu eelistusest ehk millise konsistentsiga toodet just sina igapäevaselt kasutada soovid. 

Tundliku naha puhul on näiteks toote tekstuurist palju olulisem veenduda, et toode oleks õrnatoimeline ning sobiks kuiva naha korral kasutamiseks, kuna sellisel juhul on tagatud naha niisutamine juba hoolitsuse kõige esimeses etapis. Võid kindel olla, et Eucerini nahahooldustoodete seast leiab igaüks endale sobivaima konsistentsiga variandi.

Kreem, geelkreem või hoopis ihupiim?

Järgmine etapp, mille taha naha eest hoolitsemisel sageli takerdutakse, puudutabki igapäevase hoolitsuse kõige olulisemat punkti – naha niisutamist. Kuivõrd kuiva naha kaitsemehhanism on sageli häiritud, aitavad just erinevad hooldustooted naha niiskustasakaalu taastada ja säilitada.

Samuti on just kuiv nahk vastuvõtlik esimestele vananemisilmingutele, sealhulgas kortsukeste tekkele ja ajapikku sügavamaks muutumisele. Just seetõttu on naha niisutamine ülioluline, kuna vaid terve ja niisutatud nahk saab tõeliselt särada ning organismi erinevate kahjulike keskkonnategurite eest kaitsta.

Kuid on igati loomulik, et ka siin võib takerduda sobivaima toote valimise taha – seda enam, et poeriiulilt vastuvaatav valik võib esmapilgul silme eest kirjuks võtta. Küll aga kehtib ka siin oluline põhitõde: nimelt pole olemas üht kreemi või ihupiima, mis kõikide inimeste nahale võrdselt sobiks.

Seda lihtsal põhjusel: naha vajadused võivad inimeseti olla väga erinevad ning seetõttu venivad sobiva toote otsingud loodetust pikemaks ainuüksi põhjusel, et oma nahatüüpi ja selle omapärasid pole veel selgeks tehtud. 

Et nahakuivus on suveperioodil sagedase päikese käes viibimise ja päevitamise tõttu sagedane mure, tasub valiku tegemisel eelkõige lähtuda naha vajadusest ja seejärel konsistentsist. Naha niiskustasakaalu ja pH-taseme taastamiseks sobib hästi pH5 ülikerge niisutav geel-kreem, mis ei jäta nahka rasvaseks, vaid rahustab ja niisutab nahka loomulikult, jättes selle mõnusalt pehmeks ja siidiseks.

Kreemist veelgi kergema tekstuuriga pH5 kerge ihupiim imendub nahka eriti hästi vahetult pärast duši all või vannis käimist. Sobivaima niisutustoote valimisel tuleb niisiis samuti mängu sinu isiklik eelistus – valikut jagub nii traditsioonilise kehakreemi, ihupiima, kehasprei kui ka geelja tekstuuriga kreemide austajatele.

Päikesekaitse on kõige alus

Kuivõrd kuivus on suvisel perioodil iseloomulik ka näonahale, mis on kehast rohkem päikesele eksponeeritud, leidub sobilik variant ka erinevat tüüpi näonahale, alates aknele kalduvast kuni tundliku ja kuiva nahani. Küll aga tõuseb päikest rohkem saavate kehapiirkondade puhul olulisele kohale päikesekaitse, kuna just päikesekiirgus on üks peamisi nahakuivuse ja enneaegse vananemise põhjustajaid.

Tänapäeval leidub just sinu nahahooldusrutiiniga sobituvaid päikesekaitsetooteid hulganisti: kui eelistad päikesekaitsekreemi kasutada ülejäänud nahahoolitsusest eraldi, aitab Eucerini Oil Control 50+ geeljas päikesekaitsekreem selle töö sinu eest ära teha. Samas leidub sobiv variant ka kergema tekstuuriga toote austajatele, kes muretsevad pigmendilaikude pärast – sellisel juhuks võiks eelistada Pigment Control pigmenteerumisvastast SPF50+ päikesekaitsepiima.

Kui aga soovid päikesekaitsele keskenduda möödaminnes, siis pea igast Eucerini näohooldusele keskendunud tootesarjast leiab vähemalt ühe SPF faktoriga päevakreemi, mis nahka kahjulike tegurite eest tõhusalt kaitseb. Sobiv päikesekaitsetoode hoolitseb selle eest, et nahakuivuse peamine põhjus – kahjulik päikesekiirgus – sinu nahale rohkem liiga ei teeks. Seetõttu tasub ka siinkohal valida sobiv toode vastavalt isiklikule eelistusele.

Kuna just sina oled see, kes oma naha eest hoolitseb, on väga oluline, et valituks osutunud toode sulle päriselt meeldiks. Seega vali hoolikalt ning jää seejuures alati iseenda suhtes ausaks, kuna just sinu nahk on see, mis sind õige hoolitsuse ja põhjaliku niisutamise järel tänab!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.