Video: diabeedikuu liikumisaktsioon tõi Tähtverre enam kui 150 inimest

Diabeedipäeva heategevuslikult üritusel osales enam kui 150 inimest.Foto: Kristi Saare

Novembrikuu oli rahvusvaheline diabeedikuu ning selle raames juhiti tähelepanu asjaolule, et diabeet ehk suhkruhaigus puudutab lisaks suhkruhaigetele ka ühiskonda laiemalt.

19. novembril toimus Tartu Tähtvere spordipargis heategevuslik liikumisaktsioon “Liikudes teeme head!”, kus igaüks sai teha head ning läbida aktsiooni korras 5 kilomeetrit. Üritus toimus Eestis juba kolmandat korda ning kogus rohkelt osavõtjaid.

Osaleda sai nii virtuaalselt kui ka kohapeal

Tähtvere spordiparki tuli 19. novembril kokku 158 inimest, kes läbisid kohapeal üheskoos 790 kilomeetrit. Et liikumiskuu algas juba 19. oktoobril, võis kilomeetreid koguda ka virtuaalselt, seda terve kuu jooksul. Virtuaalselt jooksis või jalutas sel aastal koguni 130 inimest, kes läbisid kokku 1230 kilomeetrit. Seega läbiti virtuaalselt ja kohapeal ühtekokku 2020 kilomeetrit.

Heatahtlikud osalejad annetasid ürituse raames kokku 2815 eurot, mis kulub sihtotstarbeliselt diabeeti põdevate inimeste toitumissoovitustega õppematerjali loomiseks ja koolituskeskkonna kaudu kättesaadavaks tegemiseks.

Üritust kokkuvõttev video on valminud Tartu Suusaklubis treeniva noore spordipoisi Kristofer Põlluste poolt. Vaata videot siit:

Suur tänu kõigile osalejatele, annetajatele ja korraldajatele!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.