Tule kõndima: laupäeval toimub Kadriorus heategevuslik liikumisüritus diabeeti põdevate inimeste toetuseks

Selleaastase kampaania loovlahenduse on väljatöötanud Good Bits Studio. Kampaania loovjuhid Johan Kallas ja Karl Uibo.

Täna, 14. novembril tähistatakse maailma diabeedipäeva. Selle puhul kutsuvad Eesti Diabeediliit ja Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing ning ürituse toetajad heategevuslikule liikumisüritusele, mis toimub juba sel laupäeval, 18. novembril Kadrioru pargis. Kohapeal saab mõõta oma veresuhkru taset.

Diabeet on sageli peidetud haigus

Diabeeti haigestumine on kurvas tõusutrendis: prognoosi kohaselt esineb diabeet 2045. aastaks igal üheksandal elanikul. Vaatamata sellele, et see haigus on tõsine ja krooniline ning puudutab paljusid eestlasi väga isiklikult, on diabeediteadlikkus ühiskonna kahjuks üsna madal.

Selleaastase kampaania loovlahenduse on väljatöötanud Good Bits Studio. Kampaania loovjuhid Johan Kallas ja Karl Uibo.

Mida peaks iga eestimaalane teadma diabeedi kohta?

  • Diabeeti on erinevaid alavorme: kaks levinumat on 2. tüüpi diabeet ja 1. tüüpi diabeet. 
  • 2. tüüpi diabeet on ainevahetushäire – inimese kehas on olemas insuliin, kuid organism ei oska seda efektiivselt ära kasutada, põhjuseks peamiselt ülekaal ja rasvumine.
  • 1. tüüpi diabeedi puhul ei ole inimese keha insuliini võimeline ise tootma. Haigestuvad peamiselt lapsed ja noored, kuid ka täiskasvanud. Seda tüüpi diabeeti ei saa ei ennetada, ära hoida ega välja ravida. Inimene vajab diagnoosimise hetkest edasi elamiseks igapäevaselt insuliinisüsteid, et glükoos jõuaks rakkudesse.
  • Levinumad diabeedi tunnused on: pidev janu ja suukuivus, sage urineerimine, väsimus, jõetus, pidev nälg, ootamatu kaalulangus, aeglaselt paranevad haavad, korduvad infektsioonid, ähmane nägemine.
  • Märka diabeeti enda ümber! Kui Sul esineb mõni sümptom ja kahtled, kas sinul või sinu lähedusel on põhjust kahtlustada diabeeti, testi enda teadmisi siin.
Selleaastase kampaania loovlahenduse on väljatöötanud Good Bits Studio. Kampaania loovjuhid Johan Kallas ja Karl Uibo.

2. tüüpi diabeeti haigestumine on teatud määral ennetatav ning ka juba diagnoosi saanud inimeste raviplaanis on regulaarne liikumine olulisel kohal, kuna aitab hoida veresuhkru väärtuseid eesmärgil ja vältida tüsistuste tekkimist. Kuigi 1. tüüpi diabeeti ei saa ennetada, siis ka selle haiguse ohjes hoidmisel on liikumisel oluline koht, kuna kehaline aktiivsus aitab parandada rakkude insuliintundlikkust.

Tule laupäeval liikuma!

Juhtimaks tähelepanu diabeedile ja selle ennetamisele, korraldavad Eesti Diabeediliit ja Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühing sel laupäeval, 18. novembril heategevusliku liikumisürituse.
Diabeeti põdevate inimeste toetuseks saab üritusel osaleda nii pere kui ka sõpradega.
Ühiselt läbitakse Kadrioru pargi 3,5 km rada ning kohapeal saavad soovijad ka oma veresuhkrut mõõta.
Ürituse start asub Eduard Vilde majamuuseumi esisel platsil.
Üritusele on võimalik registreerida leheküljel diabeedipaev.ee diabeedipaev.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.