VIDEO: eestlased liikusid diabeetikute toetuseks Tartust Torontoni

Novo Nordiski laiendatud kollektiiv Maailma Diabeedipäeval Tartus.Foto: Novo Nordisk

14. novembril jõudis Tartus Tähtvere spordipargis finišisse heategevuslik liikumiskuu “Liikudes teeme head”, mida korraldas maailma diabeedipäeva raames Novo Nordisk koos partneritega. 

Diabeet kui nähtamatu kaaslane

Ka seekord oli liikumiskuu üheks eesmärgiks tõsta diabeedialast teadlikkust ühiskonnas. Et diabeetik peab liikumisel arvestama mitmesuguste ohuteguritega, kuid vastavasisulist materjali eesti keeles seni välja antud pole, toetati osalejate poolt tehtud annetuste abil diabeeti põdevate inimeste liikumisharjumusi ja sportimist toetava õppematerjali loomist.

14. novembril ehk maailma diabeedipäeval säras Tartus sügisene päike.Foto: Novo Nordisk

Selle aasta liikumiskuu oli ühendatud rahvusvahelise kampaaniaga BlueBalloonChallenge, mille eesmärk on tõsta teadlikkust diabeedist ning aidata selgitada haiguse olemust, mis sarnaneb õhupalli õhushoidmisele, seda kõigi oma igapäevategevuste juures. Kampaania on ellu kutsutud diabeeditarvikute ettevõtte Medronic poolt.

Ehkki esialgne kampaania keskendub 1. tüüpi diabeedile, on ka 2. tüüpi diabeedi puhul tegemist kroonilise haigusega. Enamikel juhtudel ei nõua 2. tüüpi diabeet küll nii palju tähelepanu kui 1. tüüpi diabeet, ent seda ei saa ka kunagi päriselt ära unustada.

Siinkohal oli kõigil osalejatel võimalus anda oma panus ning proovida õhupalli pidevalt õhus hoides toimetada.

Väljakutsest osavõtjad postitasid filmitud klipid sotsiaalmeediasse, kasutades teemaviidet #BlueBalloonChallenge, et näidata oma toetust diabeediga elavatele inimestele. Hea meel oli tõdeda, et meie hulgas on väga palju neid inimesi, kes tunnevad, et diabeedist rääkimine on oluline, kuna erinevaid õhupalliklippe võis novembri jooksul sotsiaalmeediast näha iga päev.

Tartust Torontosse

Eelmise aasta liikumiskuu eesmärgiks oli jõuda Eestist 1998 kilomeetri kaugusele Taani Novo Nordiski tootmistehasesse Kalundborgi, kus toodetakse 50 protsenti maailmas vajaminevast insuliinist. Lõpptulemusena saadi kokku 5029 kilomeetrit ehk jõuti üheskoos Taani ja tagasi Eestisse ning veidi pealegi.

Täpselt nii palju kilomeetreid lahutab Tartut ja Torontot üksteisest. Eesmärk sai aga täidetud ligi 1000 sammu võrra võimsamalt.Allikas: Novo Nordisk

Seekord oli eesmärk veelgi suurem: olime võtnud sihiks jõuda insuliini 100 aasta sünnipäeva tähistamiseks Tartust insuliini sünnilinna Torontosse, mis asub meist 6795 km kaugusel. Ja sinna ühise pingutuse tulemusena ka jõuti.

Kokku oli osalejaid 610, kellest 380 osales virtuaalselt ja 230 Tartus Tähtvere spordipargis. Kokku läbiti osalejate poolt 7762 kilomeetrit. Annetustena laekus õppematerjali loomiseks kokku 4979 eurot.

Suur-suur aitäh kõigile toetajatele ja osalejatele ning loomulikult kohtume taas järgmisel aastal!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.