Kodukant tundub tuttav? Mobiilse mängu abiga võid avastada sealt uusi põnevaid kohti

Kui suurem osa rekreatiivseid tegevusi vajavad eelbroneerimist ning giidi või mängujuhiga suhtlemist, kalendrite klapitamist, siis 360FUN-iga on asi lihtne –  soeta vaid e-poest sobiv seiklus ja mine avasta endale sobival ajal.Foto: 360 kraadi

Liigutamine ja õues käimine parandab ajutööd ja keskendumisvõimet, teeb tuju paremaks ning aitab organismil toota D-vitamiini. Ning muidugi aitab hoida erksana immuunsüsteemi tööd. 

Kui niisama kodutänavail jalutamine on ära tüütamas ning tundub, et kõik nurgatagused on juba tuttavad, tasub uurida, mis on mobiilsed mängud. Nende abiga võid avastada uusi põnevaid kohti nii ammu tuttavas kodulinnas kui ka uutes paikades. Ja lausa välismaalgi. 

Avastamisrõõmu jagub

Herlent Krik seiklus- ja matkafirmast 360 kraadi (vaata 360 KRAADI kohta täpsemalt Stebby veebilehelt siit) selgitab, et seiklusmäng 360FUN annab võimaluse avastada uudsel viisil omale muidu nii tuttavana tunduvat kodukanti või ka täiesti uut linna. 

Mängu kontseptsioon on Kriki kinnitusel lihtne – nutitelefonis avaneb kaart, kuhu on märgitud virtuaalsed asukohapunktid üle terve linna. Mängija ülesanne on järgida kaarti, liikuda jalgsi etteantud asukohapunktidesse ja lahendada seal avanevaid ülesandeid. 

Foto: 360 KRAADI

“Mängud panevad proovile tähelepanu, üldteadmised, loogika ja mis kõige tähtsam – see paneb sind vabas õhus liikuma ning õpetab uusi fakte valitud linna kohta,” toob Krik välja mobiilsete mängude suuremad kasutegurid. 

Ta täpsustab, et kõikidel mängudel on erinev temaatika. Näiteks on võimalus avastada erinevaid Eesti linnasid virtuaalse giidi Jüri von Kaufmanni juhtimisel, kes räägib keskaegsest linnaelust. Või panna proovile enda teadmised hoopis kultusfilmi “Jan Uuspõld läheb Tartusse” kohta.

Kellele mobiilsed mängud aga eelkõige sobivad ja kas on kedagi, kes ei saa neid mängida? 

Kellele mobiilsed mängud sobivad?

Olulisi piiranguid Kriki sõnul mängijaile ei ole, välja arvatud see, et mängimiseks on tarvis nutitelefoni ja lisaks ka valmisolekut kõndida korraga 1–2 kilomeetri pikkuseid vahemaid.

Krik soovitab, et mängud sobivad eelkõige lastega peredele või ka täiskasvanuile. Pigem on need mõeldud väiksematele seltskondadele (1–12 inimest), kus mängujuhtimisega saadakse kambakesi ise hakkama. 

Hästi sobivad need näiteks turistile uue linna avastamiseks, perele või sõpruskondadele ühistegevuseks või mõnele väiksemale kollektiivile tiimiürituseks. 

“Kui enamus rekreatiivseid tegevusi vajavad eelbroneerimist ning giidi või mängujuhiga suhtlemist, kalendrite klapitamist, siis 360FUN-iga on asi lihtne –  soeta vaid e-poest sobiv seiklus ja mine avasta endale sobival ajal,” kinnitab Krik, et mängima asumine on tegelikult ülilihtne. 

Ta suunab, et mängud on saadaval suuremates Eesti linnades. “Uusi mänge ehitab 360 KRAADI regulaarselt juurde ning laieneme ka välismaale. Näiteks on meie valikus ka seiklusmängud Rootsis Ahvenamaal,” avaldab ta. 

Tervise hoidmisel ja heaolu suurendamisel tuleb appi Stebby. Stebbyst leiad erinevaid raviteenuseid ning 7000 muud võimalust tervise edendamiseks. Vaata lähemalt Stebby veebilehelt SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.