Madonna, William Shatner jt– staarid, keda ühendab üks väga isiklik asi

Popiikoon Madonna vabanes piinavast põlvevalust tänu tüvirakuteraapiale.Foto: Shutterstock

Tüvirakud on ainulaadsed rakud, millel on võime areneda mistahes rakuks, mida organism parasjagu vajab. Mitmed uuringud on tõestanud, et nende ravipotentsiaal on väga suur. Muuhulgas on kinnitust leidnud ka tüvirakkude vananemisvastane efekt. Ka nii mõnigi kuulsus on tüvirakkude mõju omal nahal kogenud. 

Popiikoon Madonna

Madonna vigastas Madame X Tour’il põlve. Ta ütles oma jälgijatele, et tundis end tuuril nagu teibi ja liimiga kokku lapitud nukk. Tugev valu pani teda otsima taastusravi võimalust ja kaheksa kuud hiljem teavitas ta fänne oma edusammudest. Madonna otsustas tüvirakuravi kasuks ja jagas ka pilte oma murdunud põlvest ja verest.

Näitleja William Shatner

Shatner on eelkõige tuntud kapten Kirkina “Star Trekis”. Ta väidab, et tema kehasse süstiti kümneid miljoneid mesenhümaalseid tüvirakke, kui ta 88-aastaselt otsustas “kella tagasi keerata”. Shatner otsustas tüvirakuteraapia kasuks just selle noorendava mõju tõttu.

Näitleja John Cleese

Cleese on saanud tüvirakuravi artriitiliste põlvede raviks ja kogenud ka nende noorendavat toimet. Tal on ka lihtne selgitus selle kohta, kuidas tüvirakud toimivad. See kõlab järgnevalt: “Nad käivad teie kehas ringi ja küsivad: “Kas vajate täna meie teenuseid?””

Cleese nimetab tüvirakuteraapiat “kõige erakordsemaks asjaks”. Ta julgeb väita, et just tänu sellele saab ta end tunda oma tegelikust vanusest nooremana. 

Ameerika kinnisvarainvestor ja telenägu Tareck El Moussa

Moussa vigastas tõsiselt oma selga ja vaatamata operatsioonile kannatas  tugevate valude all ja mõnikord ei saanud ka kõndida. Ta tunnistab, et tüvirakuravi oli tema viimane lootus.

Moussa tüvirakuravi kestis mitu nädalat. Kaks nädalat pärast ravi algust postitas ta oma Instagrami, et tunneb end 80 protsenti paremini ja loodab, et lähinädalatel on ta elu valuvaba. Mitu kuud hiljem naasis ta juba kinnisvaramaailma ja tõsielusaadete tegemise juurde.

Tüvirakk – mis ja milleks?

  • Tüvirakk on algrakk, millel on võime paljuneda ja areneda mistahes rakuks, mida organism parasjagu vajab.
  • Tüvirakke on võimalik saada luuüdist, rasvkoest, hambasäsist, verest, nabaväädiverest, nabaväädikoest.
  • Nabaväädiveri sisaldab hematopoeetilisi tüvirakke – neist arenevad uued vererakud, sealjuures ka immuunsüsteemi rakud.
  • Nabaväädikude ja hambasäsi sisaldavad mesenhümaalseid tüvirakke – need rakud suudavad asendada ja taastada kahjustunud kudesid erinevates organites.
  • Tüvirakke kasutatakse ligi 100 haiguse standardravis, näiteks leukeemiad, lümfoomid, aneemiad, immuunpuudulikkus, kaasasündinud metaboolsed häired, müelodüsblastilised sündroomid jne.

Allikas: www.elumus.ee

Näitlejanna Selma Blair

Blair tegi paar aastat tagasi dokumentaalfilmi, kus ta rääkis oma võitlusest sclerosis multiplex’iga. Haigusega seonduvast on ta rääkinud väga avameelselt ning tõdeb, et just tänu tüvirakkudele taaskäivitus tema immuunsüsteem. 

Telenägu Jack Osbourne

Tuntud telenäo ja rokilegendi Ozzy Osbourne’i poeg Jack Osbourne on sclerosis multiplex’iga elanud aastast 2012. Aastal 2013 läbis ta tüvirakuravi. Peale edukat ravi hakkas ta Youtube’i kanalil jagama infot SM-i ja selle ravi kohta, keskendudes väga palju just tüvirakkude kasutamisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.