Päikesekreemi valides on inimesed harjunud vaatama SPF ehk päikesekaitsefaktori numbrit – mida kõrgem see on, seda suurem kaitse. See on õige, kuid päikese puhul räägime kahe erineva lainepikkuse kiirgusest. Kui UVA kiired tungivad sügavale nahakihtidesse, siis UVB kiired põletavad pindmiselt.
Seega on kreemi valides oluline jälgida, et pakendil oleks märgitud kaitse nii UVA kui ka UVB kiirte eest. UVA kiirguse kaitse üheks märgituseks on näiteks PA+ või eriti tugeva kaitse puhul PA++++. Kui pakendile on märgitud vaid päikesekaitse faktori number, siis on sellel kaitse ainult UVB kiirguse eest.
Päikesekreemi tuleb enne välja minemist kanda kogu katmata naha pinnale. Kreemi peab uuendama vähemalt iga kahe tunni järel või vastavalt kreemi päikesekaitsefaktorile ja tootja soovitustele. Kindlasti tuleb päikesekreemi uuesti peale kanda pärast ujumist, rohket higistamist või rätikuga kuivatamist, isegi juhul, kui tegemist on veekindla päikesekreemiga.
Hoolitse kogu keha hügieeni eest
Suvel liiguvad koolilapsed laagrites ja malevates, tänapäeval on seal elementaarsed pesemisvõimalused olemas ja on oluline, et hügieenist peetakse kinni ka siis, kui vanemad silma peal ei hoia. Soojade ilmadega õues mängides ja töötades saab keha tolmuseks ja higiseks, viimane toob kaasa ebameeldivad kehalõhnad, eriti kui murdeaeg käes.
Higistamise peamine ülesanne on kehale sobiva temperatuuri hoidmine. Seega on higistamine täiesti normaalne ning individuaalne – on inimesi, kes higistavad rohkem ja on neid, kes vähem. Kõige tähtsam on hügieen, pesema peab kindlasti pärast sportimist ning õhtul enne magamaminekut, et eemaldada nahalt higi, rasu ja väliskeskkonnast nahale kleepunud tolm ja muu mustus.
Higilõhna ärahoidmiseks tuleks kasutada endale sobivat deodoranti, kuid kindlasti puhtal nahal. Murdeeas higistavad noored üsna palju, aga see on mööduv nähtus. Liigse higistamise põhjus on ka ülekaal või kui see on välistatud, siis mõni tervisehäda, näiteks kilpnäärme liigtalitlus või diabeet.